Tragická srážka osobního auta s vlakem na přejezdu v Hradci Králové, dva...

Tragická srážka osobního auta s vlakem na přejezdu v Hradci Králové, dva mrtví.

3544
Sdílejte

Na železničním přejezdu v Hradci Králové se dnes, v pondělí 3.10. odpoledne, srazilo osobní auto s osobním vlakem. Dva lidé v autě srážku bohužel nepřežili. Podle dostupných informací se mělo jednat o otce a dospívajícího syna. Auto po srážce shořelo a je zdemolované.

Osobní vůz Škoda Rapid, z dosud nezjištěných příčin, vjel přímo před přijíždějící vlak na železničním přejezdu v Pardubické ulici,  na který právě přijížděl vlak ve směru od Prahy do Hradce Králové. Strojvedoucí i přes použití rychlobrzdy již nedokázal zabránit střetu. Vlak auto po srážce před sebou tlačil zhruba 90 metrů. Ve vlaku v tu dobu cestovalo 13 lidí, kterým se nic nestalo.

Přejezd je zabezpečen světelnou výstražnou signalizací, která byla podle svědků v době srážky v provozu. Škoda na vlaku byla odhadnuta na 1,2 milionu korun, na autě na 300 000 korun.

Při srážce začala hořet lokomotiva. Požár likvidovali hasiči. „Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální požární stanice v Hradci Králové a ze stanice Hradec Králové – Pražská a dále drážní hasiči z Nymburku. Po příjezdu na místo hasiči neprodleně zahájili hašení hořícího automobilu pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po uhašení bylo bohužel zjištěno, že se uvnitř silně poškozeného vraku vozidla nacházejí dvě usmrcené osoby. Hasiči museli likvidovat také požár lokomotivy, na kterou se oheň rozšířil. Nezbytné bylo vypnutí elektrického trakčního vedení, tak aby se předešlo úrazu zasahujících hasičů elektrickým proudem. Strojvedoucí z lokomotivy i cestující z vlakové soupravy vyvázli bez zranění. Příčinu nehody šetří policie, provoz na trati bude přerušen až do večerních hodin,“ informoval o nehodě tiskový mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

České dráhy po nehodě na trati pro některé spoje nasadily náhradní autobus, některé spoje svedly odklonem přes Opatovice nad Labem.

Foto: HZS HK kraje

tragicka-srazka-vlaku-osobniho-auta-hradec-kralove-3-10-2016-4 tragicka-srazka-vlaku-osobniho-auta-hradec-kralove-3-10-2016-3 tragicka-srazka-vlaku-osobniho-auta-hradec-kralove-3-10-2016-2 tragicka-srazka-vlaku-osobniho-auta-hradec-kralove-3-10-2016-1 tragicka-srazka-vlaku-osobniho-auta-hradec-kralove-3-10-2016