Tragédie v Náchodě – Vražda a sebevražda? V zaparkovaném voze uhořel člověk,...

Tragédie v Náchodě – Vražda a sebevražda? V zaparkovaném voze uhořel člověk, druhý je popálený

3071
Sdílejte

K tragické události došlo dnes 29. září 2015 ráno v ulici Purkyňova v Náchodě. V šest hodin ráno byl na operační středisko hasičů ohlášen požár osobního vozidla u Oblastní nemocnice v Náchodě. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda s technickým automobilem a třemi cisternami.

Při příjezdu první jednotky na místo události byla jedna osoba, která utrpěla popáleniny, v péči záchranářů a personálu nemocnice. V hořícím osobním vozidle Ford Escort Combi, které se samovolně rozjelo a skončilo v plotě, zůstala osoba, kterou se již nepodařilo zachránit. Zasahující hasiči ihned uhasili vrak vozidla.

Na místě stále zasahují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR. Příčiny a okolnosti této události budou předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

Podle policistů, kteří tragédii vyšetřovali na místě, se auto před vznícením nesrazilo s jiným vozidlem. Hořet začalo ještě před nárazem do zdi pod kopcem. „Samovolně se rozjelo. Okolnosti případu prověřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Policisté zatím neznají příčiny vznícení zaparkovaného auta. Podle prvních informací, které na místě získali, šlo o manželský pár. „Kriminalisté to zatím kvalifikovali jako vraždu a sebevraždu,“ řekli reportérovi TV Nova policisté. Vyšetřovatelé hasičů i policie jsou stále na místě.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

foto deník právo.cz