Na The Legends Rockfest do Hořic v Podkrkonoší již tento pátek a...

Na The Legends Rockfest do Hořic v Podkrkonoší již tento pátek a sobotu – 21. – 22. července 2017

6789
Sdílejte

Na letošní, již šestý ročník, hudebního festivalu The Legends Rockfest můžete vyrazit tradičně do kempu U věže v Hořicích v Podkrkonoší, a to od pátku 21. do soboty 22. července. Od začátku do konce doslova nadupaný program láká návštěvníky i na řadu doprovodných akcí. Headlinery jsou skupiny Arakain a Škwor, tradičně výborné vystoupení se očekává také od Dymytry či Limetalu. Těšit se můžete i na Viléma Čoka, Krucipüsk, Dogu, Komunál, Traktor, Hlahol či z mladší generace na Soustrast nebo The Snuff. Festival zahájí v 16 hodin skupina Anarchia. Konečnou tečkou za festivalem pak bude vystoupení kapely Rimortis.

Ani nevím, pokolikáté budeme s Dymytry na The Legends Rock Fest v Hořicích vystupovat. Co ale vím jistě, že se na tuhle po všech stránkách vymazlenou akci pokaždé moc těším! Je to asi tím místem, super areálem, nebo snad vynikajícím zázemím pro kapely i fanoušky, možná dobrým jídlem a pitím…asi je to tím vším a ještě mnohem víc, proč mě tenhle fakt super festival tak baví! Třikrát za sebou jsme vyhráli hlasování návštěvníků, což je pro nás velká odměna a radost. Doufáme, že i počtvrté zaútočíme na přední příčky. Každopádně slibujeme, že i tentokrát přivezeme pořádnou show a že se všichni společně pořádně pobavíme,“ uvedl za kapelu Dymytry rocker Proth.

Jako každý rok, i letos nemůžou chybět již zmíněné doprovodné akce. Soutěži o NEJpopupárnější kapelu festivalu se dostává stále většího věhlasu. Objektivitu této soutěže neurčuje nikdo jiný než samotní fanoušci. Ti vhazují do připravených nádob hlasovací žetony, a tak hlasují pro toho, jehož vystoupení se mu líbilo nejvíce. Vítěz obdrží speciální cenu – sošku ruky se zdviženými prsty v typickém rockerském gestu. Ale ani fanoušci samotní nepřijdou zkrátka. Mohou soutěžit o titul nejoriginálnějších fans dané kapely nebo festu. Toho mohou docílit například neotřelou úpravou svého zevnějšku. Tradičně budou opět osobité autogramiády, kdy se fanoušci mohou na chvíli setkat s účinkujícími rockery, těšit se můžete i na řadu dalších soutěží s odměnou bezpočtu zážitkových cen.
Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení všeho druhu, kvalitní sociální zázemí, dostatečně velké parkoviště i různé možnosti ubytování. Během víkendu mohou účastníci festu navštívit nedaleké prvorepublikové retro koupaliště Dachovy, nebo si mohou prohlédnout přilehlou Masarykovu věž samostatnosti s výhledem na celé Podkrkonoší.
Pro ty, kteří zavítají na The Legends Rockfest, je návštěva hořického festivalu zároveň dobrým tipem na víkend strávený v Královéhradeckém kraji. V tom jim jistě napomůže i festivalový zpravodaj, kde se dočtou nejen potřebné informace k celé akci, ale naleznou zde i tipy na výlety do nejzajímavějších koutů regionu. Vstupenky v místě festivalu, tedy v areálu Autokempu u Věže v Hořicích jsou připraveny v dostatečném množství.

(Více informací najdete na festivalovém webu: www.thelegendsrockfest.cz ).

FESTIVAL POHLEDEM KAPEL
TRAKTOR – PAVEL BALKO
Taaak, v první řadě chci říct, že jsem byl s pořadateli v kontaktu tehdy, kdy dělali první ročník, a všichni víme, že to nebylo nic jednoduchého a bylo to doprovázeno velikou řadou pikantností – každopádně tento fest je z mého pohledu hlavně výjimečný tím, že působí neskutečně rodinným dojmem, a to i přesto, že se fakt slušně rozrostl. Vždycky nás fascinovala neskutečně pozitivní atmosféra a nálada, a to na všech frontách… jak v kotli, tak i v backstage. To samozřejmě svědčí o velmi profesionálně zvládnuté organizaci. Pořadatelé se obklopili super teamem a nezbývá, než dodat, že se všichni moc těšíme a všichni si to opět užijem! :) )))

THE SNUFF
Jsme moc rádi, že jsme první českou kapelou zpívající anglicky, která dostala příležitost se ukázat na tomto parádním festivalu, o kterém už nějakou dobu víme. Sledovali jsme úspěšná aftermovies plná nadšených fanoušků. Věříme, že fanoušky rozproudíme a případně nám angličtinu ,,odpustí!“

DYMYTRY
Proth: Ani nevím, pokolikáté budeme s Dymytry na The Legends Rock Fest v Hořicích vystupovat. Co ale vím jistě, že se na tuhle po všech stránkách vymazlenou akci pokaždé moc těším! Je to asi tím místem, super areálem, nebo snad vynikajícím zázemím pro kapely i fanoušky, možná dobrým jídlem a pitím…asi je to tím vším a ještě mnohem víc, proč mě tenhle fakt super festival tak baví! Třikrát za sebou jsme vyhráli hlasování návštěvníků, což je pro nás velká odměna a radost. Doufáme, že i počtvrté zaútočíme na přední příčky :) ) Každopádně slibujeme, že i tentokrát přivezeme pořádnou show a že se všichni společně pořádně pobavíme.
Mildor: The Legends Rock Fest je festival, u kterého vidím každý rok obrovský posun vpřed a vždy se tam těším na fantastickou atmosféru! Hrozně moc mě baví vizuální stránka festivalu, jejich obrovská loga, bannery a znaky, co jsou po celém areálu. Přijde mi to jako takový malý český Wacken :) … Tak třeba za pár let to bude podobných rozměrů.

ARAKAIN – HONZA TOUŽIMSKÝ
Líbí se mi, že pořadatel Zdeněk Lhota dělá festival opravdu pro lidi. Návštěvníci sem jezdí už kvůli té atmosféře, která je fantastická, vstřícná a rodinná… Když někomu nejde v první řadě hlavně o peníze, je to fakt znát. A vnímají to tak samozřejmě i kapely… je to dobrá příležitost potkat se tam se svými souputníky, s kapelami, které máme rádi. Zázemí je tady opravdu výborný. Jsme si tak nějak blíž a máme možnost pohovořit o všem, ne si jen zamávat z odjíždějící dodávky. Skvělý pořadatel, výborné místo na konání festivalu a vždycky parádní atmosféra. To je The Legends Rock Fest.

DOGA – IZZI A JEHO SMEČKA
Na festival The Legends Rock Fest se vracíme hrozně rádi a je super, že i letos můžeme být jeho součástí. Jeho domácí a troufám si říct až rodinnou atmosférou – se skvělým zázemím a organizací – ho řadím mezi jedny z nejoblíbenějších akcí, na kterých hrajeme. Atmosféra koncertů je vždycky naprosto úžasná a je vidět, že si fanoušci fesťák moc užívají. Už se moc těším, až na vás budu moct z pódia zařvat: ,,k***a jste tady?!“ … Takže doražte, protože to bude opět parádní mejdan.

ŠKWOR – TOMÁŠ KMEC
Na The Legends Rock Fest budeme hrát po delší době, a tak se o to víc těšíme na tu super domácí atmošku a parádní podporu od fanoušků, která je v Hořicích vždycky opravdu skvělá!!!