Tablety zlepší v dětských domovech kontakt s okolím či možnosti vyučování

Tablety zlepší v dětských domovech kontakt s okolím či možnosti vyučování

2950
Sdílejte

Pardubický kraj kromě středních škol zřizuje také pět dětských domovů. Právě do nich putoval dar 20 tabletů od společnosti O2. Ty umožní nejen lepší kontakt s okolím, ale také například distanční školní výuku. Všech pět domovů navštívil na konci týdne hejtman Martin Netolický, který se zajímal také o vybavenost osobními ochrannými prostředky či dezinfekcí.

„Společnost O2 pro krajský úřad a námi zřizované organizace zajišťuje mobilní služby a tento dar bereme jako jednu z forem pomoci, a to vedle neomezených datových balíčků či SMS rozhlasu. Do pěti zařízení v Pardubicích, Holicích, Poličce, Dolní Čermné a Moravské Třebové půjde celkem 20 tabletů tak, aby byla vybavena každá dětská skupina. Zařízení pomohou jak například v rámci výuky, tak samozřejmě při kontaktu s okolím, který je v současné době omezený na minimum,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost O2 pomáhá v nouzové situaci zákazníkům kromě těchto darů také prostřednictvím svých služeb. „Nabízíme například neomezená mobilní data zdarma, podporujeme školy v rozvoji digitální výuky, bezplatně rozesíláme informační SMS obyvatelům. Některým krajům, které využívají naše služby, jsme také poskytli tablety určené seniorům v domovech důchodců a dětem v dětských domovech,“ uvedla tisková mluvčí O2 Lucie Jungmannová. Společnost také pomocí mobilního vysílače posílila signál v okolí skladu v Opočínku u Pardubic, odkud policisté a hasiči distribuují ochranné pomůcky.

zdroj: Pardubický kraj