Svitavský majáles 2017 – pátek 12. května – Svitavy

Svitavský majáles 2017 – pátek 12. května – Svitavy

1532
Sdílejte

Když se podíváme do slovníku na význam slova majáles, tak zjistíme, že jsou to studentské oslavy, pořádané k příležitosti příchodu máje, že jde také o oslavu krás studentského života, mládí a hlavně jara, ale také o kořeny sahající až do 15. století, kdy došlo k velkému rozmachu univerzit.

Svitavský letošní majáles s tématem Co se skrývá pod mojí postelí se uskuteční v pátek 12. května 2017. Průvod započne svou spanilou jízdu v 9 hodin u Fabriky, navštíví náměstí Míru a ukončí ji v parku Jana Palacha, kde se bude konat celý dopolední program, kterým vás provede Adam Navrátil. Můžete se těšit na známé světové hity v podání Ondřeje Kučery, Petry Švancarové a Elišky Udržalové. Celý dopolední program bude ukončen vyhlášením nejlepších masek a krále majálesu.

Večerní radovánky začnou v 19 hodin na Lánské zahradě (v případě špatného počasí v klubu Tyjátr), kde se vám představí poličská skupina Among the Wasted, hudební skupina WAF a hlavní hvězdou večera Jakub Děkan se svou kapelou. O afterparty se postará DJ Karpa a celý večerní program končí ve 2 hodiny ráno. Na večerní program jsou potřeba lístky. Ty koupíte v městském informačním centru na náměstí, na recepci ve Fabrice či u některých pořadatelů majálesu na středních školách.

Cena v předprodeji je 70 Kč, na místě 100 Kč.

Poznámka:
Z důvodu konání akce bude parkoviště mezi budovou městského úřadu a kavárnou v parku Jana Palacha na ulici Dvořákova uzavřeno.

svitavsky-majales-2017Fotogalerie 2016 – http://www.svitavy.cz/cs/m-7200-svitavsky-majales-2017/