Svitavské gymnázium má dvě nová hřiště. Kraj za ně zaplatil tři miliony...

Svitavské gymnázium má dvě nová hřiště. Kraj za ně zaplatil tři miliony korun

3899
Sdílejte

Jednou ze středních škol, které Pardubický kraj zřizuje ve Svitavách, je místní gymnázium. V době, kdy studenti posledních ročníků skládají maturitní zkoušky, bylo za přítomnosti hejtmana Martina Netolického, radních Bohumila Bernáška a René Živného otevřeno opravené minifotbalové a víceúčelové hřiště. Obě investice vyšly kraj na tři miliony korun.

„Původní hřiště bylo pro potřeby školy jednoznačně neodpovídající a navíc zde vzhledem k povrchu hrozilo zvýšené riziko zranění. Vzhledem k velikosti školy jsme považovali za nezbytné, abychom po zateplení školy, modernizaci řady učeben upravili také sportoviště, které se nachází přímo v areálu školy. Oprava minifotbalového hřiště vyšla na jeden milion korun a v případě víceúčelového hřiště se jednalo o necelé dva miliony z rozpočtu kraje. Drobnější práce včetně oprav mantinelů, nátěrů a sítí šly z rozpočtu školy,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Víceúčelové hřiště na tenis, volejbal a nohejbal vzniklo přestavbou starého kurtu z 60. let minulého století. Fotbalové minihřiště s umělým povrchem vzniklo původně v roce 2006 v rámci projektu „Grassroots – Fotbal pro všechny“ tehdejšího Českomoravského fotbalového svazu (dnes FAČR). Hrací plocha byla po 13 letech používání ve špatném stavu, a proto byla nutná její výměna,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek. Jako krok správným směrem vnímá investici radní pro sport a volnočasové aktivity René Živný. „Vzhledem k tomu, že sportoviště může sloužit nejen škole, ale i veřejnosti, tak je to jednoznačně správná cesta. Jsem přesvědčený, že by se sportovní areály neměly uzavírat a měly být využity de facto nepřetržitě,“ řekl René Živný.

zdroj: Pardubický kraj