Stoletý most ve Svinarech od 18.1.2017 UZAVŘEN. Stavba nového, zatím v nedohlednu

Stoletý most ve Svinarech od 18.1.2017 UZAVŘEN. Stavba nového, zatím v nedohlednu

2291
Sdílejte

Správa silnic Královéhradeckého kraje uzavřela dnes, tedy ve středu 18. ledna 2017 ráno stoletý ocelový most plukovníka Šrámka přes řeku Orlici ve Svinarech na okraji Hradec Králové pro veškerou dopravu. Uzavírka je na dobu neurčitou. Důvod? Jednoduchý – havarijním stav mostu. Most by měla nahradit moderní mostní konstrukce, termín zahájení ani dokončení stavby, však zatím není znám. Uzavírka ovlivní také dopravu pro MHD dopravní podnik města Hradec Králové, tak spoje náhradní autobusy.

Po mostě je umožněn průchod pěším a cyklistům. Po cestě, která dosud sloužila automobilové dopravě, lávka je uzavřena. „Důvodem k uzavření mostu je dlouhodobě se zhoršující stavební stav. Z aktuálních výstupů vyplývá, že provoz na mostě ze statického hlediska již není bezpečný, a to vzhledem k havarijnímu stavu zejména nosné konstrukce mostu,“ vysvětlila tisková mluvčí Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Kvůli uzavírce se mění některé linky MHD. Linka 11 končí na zastávce Podhůří a zpět pojede ze zastávky Podhůří ve směru Parlament a Slezské Předměstí jako linka 17. Linka 17 je mimo spojů do Bělče, ukončena ve Svinarech na obratišti ulic Dubinská a Stříbrná a vrací se zpět do Malšovic jako linka 11.

Důvody zdržení výstavby nového Svinarského mostu, který měla už v loňském roce nahradit moderní mostní konstrukce, jsou problémům s výkupem pozemků. „Odhadované náklady na novou mostní konstrukci jsou zhruba 40 milionů korun. Zahájení realizace tohoto projektu se odhaduje buď na rok 2018, nebo 2019. Nyní je zpracována projektová dokumentace ve stupni dokumentace pro územní rozhodnutí a na jaře by mohlo být zažádáno o územního rozhodnutí,“ uzavřela věc Martina Götzová.

svinary-dpmhk-zmena-tras