Starodávný jarmark – Litomyšl – sobota 23. června

Starodávný jarmark – Litomyšl – sobota 23. června

2285
Sdílejte

Již po jednadvacáté obsadí v sobotu 23. června v době od 8.00 do 17.00 horní část Smetanova náměstí v Litomyšli desítky stánků. Z prostoru mezi budovou České spořitelny a Domem sportu Stratílek bude tento den vyloučena doprava. Na podiu před mariánským sloupem se vystřídají hudební tělesa různých žánrů.

Je pozváno přes 100 řemeslníků, kteří budou předvádět stará řemesla a prodávat své výrobky. (např. oblečení, bylinky, cukrovinky, dřevěné výrobky, keramiku, med a včelí produkty, sklo, zahradní nářadí…). Návštěvníci Starodávného jarmarku uvidí drátování, rytí skla, košíkářské a řezbářské práce, soustružení dřeva, výrobu keramiky a korálků, ručního papíru, skleněných předmětů, tkaní, zdobení perníků a další, dnes již polozapomenuté způsoby výroby.

Součástí jarmarku bude tvořivá dílnička pro děti všech věkových kategorií. Ochutnat můžete domácí limonádu, mandle v čokoládě, ořechy, pražená dýňová a slunečnicová semena i pekařské výrobky, mimo jiné např. valašské frgály, štramberské uši, oplatky, medovníky, koblihy, dalamánky, trubičky a koláčky, ale také tradiční placky na slaný i sladký způsob, staročeské trdelníky a klobásky. Mykologický klub Litomyšl bude nabízet pokrmy z hub. Občerstvení zajištěno.

Program na pódiu:

  • 08.00 Radek Klusoň + Kdo má čas
  • 09.45 WAF
  • 11.00 Dechový orchestr Smetanova domu
  • 12.30 skupina XILT Litomyšl
  • 14.15 Big band ZUŠ Litomyšl
  • 16.00 Evelyn