Sraz vojenské techniky v areálu Stachelberské tvrze – sobota 19. května –...

Sraz vojenské techniky v areálu Stachelberské tvrze – sobota 19. května – Trutnov

5350
Sdílejte

Zveme vás na již tradiční sraz vojenské techniky v areálu Stachelberské tvrze. Začíná se v sobotu 19. května od 10 do 18 hodin. Další informace na přiloženém letáku a pro připomenutí několik fotek z loňského velmi úspěšného srazu.

projížďky kolovými a pásovými vozidly
taktická ukázka tanku VT55
přelet stíhačky JAK 3
své umění předvedou hasičí Horní Maršov a Červený kříž Žacléř
paintballová střelnice
připraven program pro nejmenší
stachelberg-2017-sraz-vojenske-techniky-4stachelberg-2017-sraz-vojenske-techniky-3stachelberg-2017-sraz-vojenske-techniky-2stachelberg-2017-sraz-vojenske-techniky-1stachelberg-2017-sraz-vojenske-technikyKudy na Stachelberg:

Dělostřelecká tvrz Stachelberg se nachází mezi městy Trutnov a Žacléř na vrcholu terénního hřbetu nad vesnicí Babí.

Příjezd autem:
Pokud pojedete z vnitrozemí (od Hradce Králové nebo Jičína), tak objedete celý Trutnov po hlavní silnici směrem na Pec p.Sněžkou. Na konci Trutnova je odbočka vpravo směrem na Žacléř (u ní už je hnědá směrovka Stachelberg). Dáte se po ní, projedete celou vesnicí Babí a vystoupáte serpentinami na vrchol hřebene nad Babím. Tady už je informační tabule, protitankové rozsocháče a provizorní parkoviště. Odtud se dáte pěšky podle ukazatelů po lesní asfaltové cestě – ke tvrzi je to od parkoviště cca 350 m.
Pokud přijíždíte od Pece p.Sněžkou či Vrchlabí, tak jedete po hlavní silnici od Svobody n.Úpou směrem na Trutnov. Těsně před Trutnovem je odbočka vlevo směrem na Žacléř (u ní už je hnědá směrovka Stachelberg). Dáte se po ní a dále už je cesta stejná jako při příjezdu od Hradce Králové.
Příjezd autobusem:
Jedná se o autobusovou linku Trutnov – Žacléř přes Babí, která vyjíždí z autobusového nádraží v Trutnově. Vystoupíte na zastávce Trutnov-Babí, pevnost, odtud je to na pevnost cca 350 m.

stachelberg-2018