Spěchali, ale do porodnice to nestihli, Anička se narodila na dálnici D11

Spěchali, ale do porodnice to nestihli, Anička se narodila na dálnici D11

1698
Sdílejte

Šťastní jsou rodiče z Chlumce nad Cidlinou, přivedli na svět v odstavném pruhu na dálnici D11 svoji zdravou holičku, Aničku. Spěchali, ale do porodnice to nestihli. Když na místo dorazili záchranáři, byla již Anička na světě.

„Krátce před jednou hodinou po půlnoci 11. srpna přijali od záchranářů oznámení o ženě, která začala rodit za asistence svého manžela v autě na dálnici,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková. Manželé, kteří vyrazili do porodnice v Hradci Králové z Chlumce nad Cidlinou po dálnici D11, na 62. kilometru zjistili, že do nemocnice už nedojedou. Zastavili tedy v odstavném pruhu a zavolali záchranáře na lince 155, kteří o události okamžitě informovali policisty z dálničního oddělení. Když však jejich hlídka dorazila za necelých 10 minut k vozidlu, byla holčička už na světě. Maminka zvládla porodit ve svém voze za asistence záchranářů na telefonu a svého manžela.

„Mamince i její novorozené dceři poskytli termopřikrývku a dohlíželi na jejich bezpečnost řízením provozu. Souběžně také navigovali posádku zdravotnické záchranné služby, která si rodičku s miminkem převzala po příjezdu na místo do své péče,“ uvedla dále policejní mluvčí.

Foto: blesk.cz a policie ČR

anicka-se-narodila-na-dalnici anicka-se-narodila-na-dalnici-foto-blesk