V sobotu 29. dubna proběhl Branný den na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity...

V sobotu 29. dubna proběhl Branný den na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové

2165
Sdílejte

V sobotu 29. dubna 2017 se uskutečnil na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové tradiční „Branný závod 2017“, který pořádala Unie studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví. Branný závod byl opět příležitostí pro měření sil studentů civilních škol se studenty vojenské vysoké školy, dalšími příslušníky ozbrojených sil a složek integrovaného záchranného systému ČR.

Čtyřčlenná smíšená družstva se během závodu setkala s disciplínami vojenského zaměření, jako střelbou, slaňováním, poskytováním první pomoci nebo překonáváním vodní překážky. Budou muset prokázat sílu, vytrvalost, obratnost, logické myšlení, schopnost zvolit správnou taktiku a rozvrhnout síly. Závod měl dvě kategorie – Normal o délce 15 km pro ty, kteří se intenzivnímu tréninku nevěnovali každý den, a Hard pro zkušené sportovce v délce 25 km.

Součástí Branného závodu 2017 byl i bohatý doprovodný program s ukázkami vojenské taktiky, boje zblízka MUSADO MCS, zásahu vrtulníku záchranné služby, ukázkami výcviku vojenských psů apod.

branny-den-hradec-kralove-29-4-2017-2branny-den-hradec-kralove-29-4-2017-1branny-den-hradec-kralove-29-4-2017