Sobotní ranní tragická nehoda na Jičínsku

Sobotní ranní tragická nehoda na Jičínsku

1749
Sdílejte
sdr

Čelní střet osobního automobilu a kamionu nepřežil spolujezdec.

Dnes (sobota 26.8.2017) krátce po půl sedmé ráno došlo k tragické nehodě, při níž zahynul 53letý muž, na silnici I. kategorie č. 16 u Vidochova na Jičínsku. Osobní automobil Seat Toledo s tříčlennou osádkou, dvěma cizinci a jedním Čechem, jedoucí ve směru od Horky u Staré Paky na Vidochov v pravotočivé zatáčce na mokré silnici z dosud nezjištěné příčiny vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. Po nehodě zůstala osádka osobního automobilu zaklíněna v autě a museli ji vyprostit až přivolaní hasiči.

Nehoda měla pro muže v osobním voze tragické následky. Dva cizinci, 22letý řidič a 23letý spolujezdec z předního sedadla, utrpěli vážná zranění a museli být letecky trasportováni do nemocnic v Liberci a Hradci Králové. Spolujezdec ze zadního sedadla ve věku 53let nehodu nepřežil. Řidič a spolujezdec z nákladního vozu vyvázli bez zranění. Dechová zkouška neprokázala u řidiče kamionu žádný alkohol, řidiči osobního vozu vzhledem k utrpěným zraněním bude odebrána krev na zjištění alkoholu.

Policie na několik hodin uzavřela místo nehody a odkláněla dopravu po okolních silnicích nižších kategorií. Pro kamiony byla silnice, až do odstranění následků nehody a zprůjezdnění úseku, zcela uzavřena. Znovu otevřena pro veškerou dopravu byla silnice krátce před polednem.

sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
cof
cof

por. Mgr. Eva Prachařová, PČR
26. 8. 2017 v 11: 45