Smrtelná nehoda u Sobotky – srážka dvou nákladních a osobního vozidla si...

Smrtelná nehoda u Sobotky – srážka dvou nákladních a osobního vozidla si vyžádala lidský život

4419
Sdílejte

Dvě jednotky hasičů zasahují od dnešního dopoledne (pátek 20. listopadu) u tragické nehody, která se stala na hlavní silnici č. I/16 nedaleko Sobotky na Jičínsku. Před jedenáctou hodinou dopoledne došlo u odbočky na Staňkovu Lhotu ke střetu osobního a dvou nákladních vozidel.

Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Jičína se třemi zásahovými vozidly a dobrovolní hasiči ze Sobotky. Při střetu byla jedna osoba usmrcena a další zraněná osoba byla letecky transportována do nemocnice. Z havarovaných nákladních vozidel unikla nafta a došlo i k vysypání nákladu řepy.

Silnice je v místě nehody uzavřena a policisté odklánějí dopravu.

Smrtí jedenadvacetileté řidičky skončila dopravní nehoda u Sobotky. Při cestě z Mladé Boleslavi směrem na Jičín chtěla odbočit u křižovatky na Staňkovu lhotu a nedala přednost protijedoucímu kamionu s přívěsem.

Náraz odmrštil její automobil do protisměru, kde se ještě střetl s dalším nákladním vozidlem. „Řidička utrpěla zranění, která nebyla slučitelná se životem a na místě jim podlehla. Ve voze s ní cestoval čtrnáctiletý spolujezdec. Toho vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jeho míra zranění není zatím známa,“ vysvětlila redakci tisková mluvčí jičínských policistů Hana Klečalová.

smrtelna-nehoda-dvou-kamionu-sobotka-u-jicina-3 smrtelna-nehoda-dvou-kamionu-sobotka-u-jicina-2 smrtelna-nehoda-dvou-kamionu-sobotka-u-jicina-1 smrtelna-nehoda-dvou-kamionu-sobotka-u-jicina

Zdroj: PČR + facebook