Slavnostní rozsvícení vánočního stříbrného smrku – 2. prosince 2018 – Dvůr Králové...

Slavnostní rozsvícení vánočního stříbrného smrku – 2. prosince 2018 – Dvůr Králové nad Labem

2053
Sdílejte

Náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem letos ozdobí smrk stříbrný, slavnostní rozsvícení se uskuteční 2. prosince 2018

Již za dva týdny začíná advent, a tak se v ulicích měst začíná objevovat vánoční výzdoba. Nejinak je tomu i ve Dvoře Králové nad Labem. Pracovníci technických služeb města (TSm) začali v uplynulých dnech instalovat vánoční výzdobu, která postupně ozdobí náměstí T. G. Masaryka a přilehlé ulice. Také letos bude na centrálním královédvorském náměstí stát vánoční strom. Tentokrát se bude jednat o smrk stříbrný, který stejně jako v loňském roce městu Dvůr Králové nad Labem daroval jeden z občanů.

Strom, který původně rostl v Bezručově ulici a po úpravě bude okolo deseti metrů vysoký, nainstalují v pátek 23. listopadu a v dalších dnech jej pracovníci TSm ozdobí svítícími ledkovými pásky a dřevěnými ozdobami.

U stromu bude již druhý rok umístěn Královédvorský betlém,  který podle návrhu Taťány Ruprichové vyrobilo Design studio Dvůr Králové nad Labem Miroslava a Jaroslavy Fidlerových.„Již nyní se mohou Královédvoráci těšit na překvapení, betlém bude totiž rozšířen o několik nových postav,“ uvedla Zuzana Čermáková, ředitelka městského kulturního zařízení Hankův dům, které jako tradičně organizuje rozsvícení vánočního stromu.
Akce se uskuteční první adventní neděli 2. prosince 2018 od 16:00 hod. na náměstí T. G. Masaryka. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení žáků královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského, dětský sbor Vítězňáček z Vítězné, a s programem nazvaným Country Vánoce přijede brněnská folková kapela Poutníci. Chybět nebude ani tradiční ohňostroj, stánkový prodej adventního zboží a občerstvení.

Zdroj: město DKNL