Slavnostní koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii – čtvrtek 16....

Slavnostní koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii – čtvrtek 16. listopadu 2017 – Pardubice

1125
Sdílejte

Univerzita Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice pořádají pod záštitou rektora prof. Ing. Miroslava Ludwiga, CSc. Slavnostní koncert ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii. Ten se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu od 19.00 hodin v Aule Arnošta z Pardubic v polabinském univerzitním kampusu. Slavnostní koncert v provedení Komorní filharmonie Pardubice je již tradiční součástí programu, kterým Univerzita Pardubice připomíná historické události listopadu 1989. V předvečer státního svátku letos v univerzitní aule zazní Beethoven, Čajkovskij i Dvořák.
Úvodní skladbou večera bude předehra k baletu Stvoření Prometheova, kterou Ludwig van Beethoven zkomponoval na objednávku pro Vídeňskou dvorní operu a která je jedinou známou baletní hudbou tohoto vídeňského klasika. Dále bude uvedena působivá Serenáda pro smyčcové nástroje C dur op. 48 Petra Iljiče Čajkovského, která se řadí mezi nejznámější serenády vůbec a slavnostní ráz celého večera ještě umocní. V druhé polovině večera se jako sólista představí vynikající český houslista Roman Patočka, v jehož provedení posluchači uslyší slavný Houslový koncert a moll Antonína Dvořáka.“ poznamenala Andrea Žeravíková, tisková mluvčí KFP.

Studenti, akademická obec i veřejnost jsou srdečně zváni. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí republiky v Pardubicích a také online v síti Ticketportal. Více na www.kfpar.cz.

Koncert je pořádán ve spolupráci s Komerční bankou, a.s. a Klubem absolventů a přátel Univerzity Pardubice.

KFP_plakat_UPC_17listopad.indd