Simona Stašová – Šarmantní osobnost pro rok 2016

Simona Stašová – Šarmantní osobnost pro rok 2016

3684
Sdílejte

Hlavní cenu, Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové Černé, předal vítězi Simoně Stašové Šarmantní osobnost roku 2015 profesor Jan Pirk. Kromě hlavní ceny předána Cena internetu, kterou získala Lucie Bílá a Mimořádná cena Šarmu, kterou převzal Stanislav Zindulka. Ceny předali moderátoři večera Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura.

sarmantni-osobnost-2016-simona-stasovaV anketě za rok 2016, stejně jako minulý rok v anketě Šarmantní osobnost roku hlasovali nejen posluchači Českého rozhlasu, ale také čtenáři Deníku a některých dalších periodik.

Vítězové všech ročníků ankety Šarmantní osobnost:
2016 Simona Stašová – herečka
2015 Jan Pirk – kardiochirurg
2014 Pavel Šporcl – houslový virtuos
2013 Václav Větvička – dendrolog
2012 Jan Petránek – publicista
2011 Yvetta Simonová – zpěvačka
2010 Eliška Balzerová – herečka
2009 Jana Štěpánková – herečka
2008 Hana Maciuchová – herečka
2007 Karel Gott – zpěvák
2006 Jiřina Jirásková – herečka
2005 Marie Rottrová – zpěvačka
2004 Radovan Lukavský – herec
2003 Květa Fialová – herečka
2002 Vladimír Čech – herec
2001 Zdeněk Troška – režisér
2000 Helena Vondráčková – zpěvačka
1999 Václav Fischer – podnikatel
1998 Miroslav Antl – státní zástupce v Hradci Králové
1997 Zdeněk Svěrák – herec, scénárista, režisér
1996 Marek Eben – moderátor, herec, skladatel

Letošních nominovaných osobností se Český rozhlas Hradec Králové zeptal:

Simona Stašová – herečka – šarmantní osobnost roku 2016
Jaké filmové máte ráda? A co říkáte práci v rozhlase?
Pro mne je důležité s kým pracuji, kdo mne vede a jaké je téma. Já mám ráda tragikomedie, protože jsou nejbližší životu. Každý den máme nějaký ten smutek a smích namíchaný dohromady. Když je zajímavé téma a je to natočeno poctivě, tak si myslím, že to lidé i kritika ocení. A rozhlasový mikrofon? To je s prominutím pěkná potvora. Posluchači vnímají každé hnutí vaší duše. Tedy já jsem vůči rozhlasu velmi pokorná a velmi se na něj připravuji. A moc všem děkuji za nominaci v anketě. Být v 62 letech pro rozhlasové posluchače šarmantní, je úžasné.

sarmantni-osobnost-simona-stasova
Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017


Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017
Udílení ceny Šarmantní osobnost 2016 - Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis 28.4.2017

sarmantni-osobnost-jan-preucilJan Přeučil – vysokoškolský pedagog a herec
Jak se udržujete v kondici? Musíte pro to něco dělat?
Mám to trošku v genech, protože všichni Přeučilové se dožili přes devadesát let! Tak je to dobré. Pochopitelně jako herec, se musím udržovat v kondici. Chodím na masáže, plavu, denně cvičím. Ten aparát musí být stále připraven na umělecké úkoly a všechny ty věci, které jsou přede mnou. Jinak se moc těším, na Šarmantní osobnost koncem dubna a jsem moc rád, že jsem byl nominován.

Jiří Suchý – skladatel, spisovatel, divadelník, hudebník, básník, textař, filmař, grafik, výtvarník, divadelní režisér a sběratel
Z čeho máte letos radost?
Já se prakticky těším na práci, poněvadž jsem workoholik a v tom nacházím uspokojení. Je to vlastně nemoc, ale baví mě pracovat na tom, aby to divadlo fungovalo. Jinak hodně odpočívám, čtu, hodně spím, protože po představení déle vydržím. Celý život prohlašuji: „nepiji, nekouřím a nesportuji“. To jsou moje tři zásady!
sarmantni-osobnost-stanislav-zindulkaStanislav Zindulka – herec
Jak to děláte, že máte v sobě tolik optimismu?
Já si myslím, že je to v tom, že člověka musí bavit práce kterou dělá a musí se na to těšit. Nejde to vždycky, je kolem spousta starostí a věcí, které vás trápí. Ale vždycky myslím na ty příjemnější věci. Pak potkávám lidi, které mám rád, prostě si hledám ty příjemné chvilky radosti, něco mít před sebou. Vždycky se člověk musí na něco těšit. Práce mám hodně, trochu energie mi sice bere, ale zároveň mi ji i vrací.

Vladimír Beneš – neurochirurg
Je to u vás taková tradice? Syn lékař, tatínek lékař, vy lékař.
Už od pradávna existovaly takové cechy, kdy otec předal povolání na syna, ať to byl lékař, nebo herec. Vcelku se nám všem třem daří dobře. Všechno se vyvíjelo průběžně, protože táta mě, ani já synovi, neřekl, abych šel studovat medicínu. Ale máma je farmaceut, tedy o medicíně se u nás mluvilo pořád. Svým způsobem mě nenapadlo nic jiného, než jít studovat medicínu. Samozřejmě, že táta je pro mne veliký vzor a vždycky byl. Každý den je pro mě „carpe diem“. Mám radost z každé maličkosti, z nového případu v práci. Doma jsem rád, když všechno dobře dopadne.

Zbigniew Czendlik – farář
Farář, ke kterému má Český rozhlas hodně blízký vztah. Do Českého rozhlasu přišel před pěti lety, při natáčení rozhovoru s redaktorkou Martou Růžičkovou.
Hrozně rád na ni vzpomínám a stojí u zrodu mé kariéry. Dala mi takovou pěknou radu, kterou se řídím dodnes: „Víš Zibi, nikdo tady není, nikdo nás nevidí. Ten mikrofon, který máš před sebou, tak se na něj musíš usmívat! Nikdo to vidět nebude, ale ten úsměv bude slyšet!“ Po ránu vidím sám sebe a tak i na sebe se musím usmívat. Pořád to trénuji a snažím se úsměv rozdávat.

Halina Pawlowská – spisovatelka a moderátorka
Kde čerpáte svoji energii a co vás potěšilo?
Nejvíc v rodině, v lásce, ve vztazích, mezilidské komunikaci. Nejsem úplně otevřená, že bych řekla vše, ale říkám, co by potěšilo. Nejvíc mě těší mé děti, když třeba můj vnuk řekne, že mě má moc rád. A co je podle mne kouzlo osobnosti? Moc děkuji posluchačům, že na ně působím jako šarmantní osobnost. Jednou mi Arnošt Lustig řekl, že rozděluje lidi na ty, kteří mají soucit a kteří nemají. Pro mě hlavní roli hraje pocit, jestli z lidí cítím laskavost. Tedy pro mě je nejšarmantnější osobností člověk, který je vůči všem laskavý.
Lucie Bílá – zpěvačka
Co je pro vás, jako pro zpěvačku, důležité?
Já vždycky když jdu na jeviště, tak si tahám velký pytel životních prožitků. Důležité pro zpěvačku je, jestli se umí spojit s divákem, jestli mu může nabídnout něco, co s divákem prožívá. Myslím si, že každý člověk v sále jednou zažil, když mu odejde maminka, nebo nějaký rozchod, smutky. Já nejsem jen člověk, který zpívá a nosí pěkné šaty. Já žiji život jako každý z nás. Nejsem prázdná zpěvačka. Nebudu zpívat jen rozchechtané písničky, ale i smutné. Takové, jaké jsem si prožila ve svém životě.

Tereza Kostková – herečka a moderátorka
Čím bude letošní rok naplněn u vás?
Spoustou věcí se nechám překvapit, určitě bude naplněný prací. V současnosti chystám představení Johanka z Arku na hranici, je to pro jednorázovou akci Českého symfonického orchestru. A pracuji na ni s mým tátou, kde on hraje bratra Dominika a já Johanku. Bude to moc zajímavá věc. Nesetkávám se s melodramem poprvé, ale je to fascinující věc a hlavně mě to moc baví. Se svým synem taky budeme trávit nějaké prázdniny. To jsou věci, které si pro něho určitě vždycky najdu. A děkuji posluchačům, kteří mě nominovali. Jsem moc ráda, že budu moci přijet do Hradce Králové.
Zlata Adamovská – herečka
Kam chodíte čerpat energii?
Mě hrozně nabíjí spánek, nové zážitky, nové poznatky. Od malička mě zajímalo, co všechno se skrývá za tím horizontem, kam já nedohlédnu. A hlavně je to také cestování. Do kin a divadel moc nechodím. Jak se říká, že když v tom dělám, tak už nic podobného nevyhledávám. Občas se s manželem vypravíme na nějaké představení, když jsme pozvaní. Momentálně hraji v Divadle Ungelt se svou švagrovou Janou Štěpánkovou představení „Na Útěku“, je to taková tragikomedie o setkání dvou cizích žen. Co se může stát, když se navzájem prolnou životy a ovlivní se. A posluchačům moc děkuji za nominaci, jsem velice potěšena.

zdroj: www.rozhlas.cz