Sdružení českých spotřebitelů ocenilo nejlepší podnikatele Královéhradeckého kraje

Sdružení českých spotřebitelů ocenilo nejlepší podnikatele Královéhradeckého kraje

2379
Sdílejte
Jiří Bednář (uprostřed), majitel společnosti NIVA, s. r. o., z Dolního Přímu s dcerou. V sýrařském oboru působí 46 let, v jeho firmě aktuálně pracuje 40 zaměstnanců. Ocenění mu předal hejtman Jiří Štěpán a vedoucí krajského živnostenského úřadu Jiří Dušák.

Devátý ročník ocenění Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje zná své vítěze. V letošním roce Sdružení českých spotřebitelů ocenilo devět podnikatelů a podnikatelek za nadstandardní přístup k zákazníkům. Oceněným firmám diplomy předal hejtman Jiří Štěpán.

Obdivuji pracovitost a poctivost oceněných podnikatelů. Jsou zosobněním toho, že podnikání a zisk nemusí jít na úkor spotřebitele, pro kterého je ze všeho nejdůležitější kvalita výrobků a služeb. Ocenění Spokojený zákazník náleží lidem, kteří zlepšují renomé všech podnikatelů a kteří pokračují v řemeslné tradici našeho regionu. Děkuji všem oceněným a přeji jim mnoho úspěchů v další práci,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Ocenění Spokojený zákazník uděluje Sdružení českých spotřebitelů na dva roky. Může jej získat podnikatel, který poskytuje služby v oboru svého podnikání v souladu s očekáváním spotřebitele. Podnikatelé jsou navrhováni členy Sdružení českých spotřebitelů nebo zástupci místních a podnikatelských samospráv. Výsledky sdružení vyhlásilo v úterý dopoledne v sídle krajského úřadu.

Cena Spokojený zákazník se v regionu letos udílela již podeváté a finančně ji podpořil Královéhradecký kraj. „Jsme velmi rádi, že do hodnocení a práce odborných komisí se zapojují nejen spotřebitelé, ale právě i zástupci místních a podnikatelských samospráv, a že se takto zaměřenou podporou daří přispívat i k mnohem vyváženějšímu rozvoji jednotlivých územních obvodů kraje a ČR,“ uvedl místopředseda Správní rady SČS Libor Novák.

Cenu Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje 2018–2020 obdrželi:

  • Řezník – uzenář Mareš, s. r. o. – vyhledávaná řeznická prodejna v centru Náchoda s kvalitními výrobky zejména vlastní produkce
  • N I V A, s. r. o., z Dolního Přímu – výrobce kvalitního plísňového sýru
  • JungBerg, s . r. o. – výrobce hořického piva, pivovar obnovil výrobu po několika desetiletích, postupně revitalizuje jeho historické budovy a podílí se na propagaci města
  • Královéhradecká lékárna, a. s.– oblíbená lékárna ve Dvoře Králové nad Labem s ochotným a vstřícným personálem
  • Jan Mikeš z České Skalice – spolehlivý servis a prodej jízdních kol
  • Květoslava Hejcmanová – kvalitní opravy hodin a hodinek v Gajerových kasárnách v Hradci Králové
  • Kamil Mach – oblíbený zmrzlinářský stánek v Jaroměři
  • Státní léčebné lázně Janské Lázně, státní podnik – provozuje kavárnu Kolonáda, jejíž hosté oceňují příjemné prostředí a ochotný personál
  • LK PLAST, s. r. o., z Habřiny – jediný jednatel a společník Leoš Kalenský dlouhodobě poskytuje kvalitní služby ve vodoinstalatérství, topenářství, montáži, opravách a revizích plynových zařízení

Sdružení českých spotřebitelů (SČS) si klade za cíl hájit oprávněné zájmy a práva spotřebitelů na vnitřním trhu EU a ČR, přičemž zdůrazňuje preventivní stránku ochrany zájmů spotřebitelů: „Jen poučený spotřebitel se dokáže účinně hájit.“ SČS působí v řadě oblastí, pokrývají odbornosti ve vztahu k bezpečnosti a kvalitě výrobků či standardizaci finančních služeb.
Ocenění pro pivovar JungBerg převzal Tomáš Jung. S Petrem Hohbergem obnovili v Hořicích pivovar, který ročně vyrobí na 200 tisíc litrů piva. Diplom předal hejtman Jiří Štěpán a vedoucí krajského živnostenského úřadu Jiří Dušák.
Jiří Bednář (uprostřed), majitel společnosti NIVA, s. r. o., z Dolního Přímu s dcerou. V sýrařském oboru působí 46 let, v jeho firmě aktuálně pracuje 40 zaměstnanců. Ocenění mu předal hejtman Jiří Štěpán a vedoucí krajského živnostenského úřadu Jiří Dušák.
Kamil Mach, majitel oblíbeného zmrzlinového stánku u autobusové zastávky v Jaroměři.
Diplomy oceněným předával hejtman Jiří Štěpán.
Třetím rokem Státní léčebné lázně Janské Lázně provozují kavárnu Kolonáda, jejíž hosté si cení zejména jejího příjemného prostředí a ochotného personálu. Za podnik cenu převzal ředitel lázní Martin Voženílek.
Ocenění pro oblíbenou pobočku Královéhradecké lékárny ve Dvoře Králové s ochotným a vstřícným personálem převzala Alena Demlová.
Manželé Hejcmanovi, kteří provozují opravářství hodin a hodinek v Gajerových kasárnách v Hradci Králové.

zdroj: kr-kralovehradecky.cz