Radio Orlicko rozšíří svůj FM signál do Hradce Králové a na Rychnovsko

Radio Orlicko rozšíří svůj FM signál do Hradce Králové a na Rychnovsko

1801
Sdílejte

Během letních dní zprovozní Radio Orlicko regionální rozhlasová stanice z Ústí nad Orlicí, dvě nové frekvence pro Rychnovsko a Hradec Králové.

Během letních dní zprovozní dvě nové frekvence pro Rychnovsko a krajské město Hradec Králové. Své dosavadní pokrytí má tímto téměř zečtyřnásobit. Zároveň také stanice změní své logo a aktualizuje zvukový obal. Povoleí dostala od Rady pro rozhlasové a televizní. Vysílání Radia Orlicko v Hradci Králové tak bude na frekvenci 105,1 FM, obyvatelé Rychnovska pak budou moci ladit 94,3 FM. Tyto dva kmitočty doplní stávající frekvenci 95,5 FM pro Orlickoústecko. Celkem si bude moci Orlicko naladit až 250 tisíc posluchačů na území Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Vyslyšeli jsme početná přání našich posluchačů z dosud nepokrývaných oblastí, kteří byli do této doby odkázáni na internetový příjem a umožníme jim poslech i přes klasická rádia. Pokrytí Hradce Králové je pro nás klíčové hned z několika důvodů. Vstupujeme do krajského města s hudebním formátem, jež zde není zastoupen a oslovíme tak posluchače, kterým nestačí poslouchat stále dokola ohrané hity. Dále se zde nachází spousta obchodních příležitostí, takže budeme moci stanici neustále rozvíjet. Zanedbatelné není rozhodně ani Rychnovsko, kde převažuje automobilový průmysl a fungují zde další firmy, které jsou na něj navázané. Oba regiony vnímáme jako oblasti s velkým potenciálem. Dále je třeba podotknout, že naše stanice je pro inzerenty velmi zajímavá tím, že naše vysílání není zahlceno reklamou, tudíž jejich sdělení nezanikne, jako v ostatních rádiích. V neposlední řadě jsme jedná z mála stanic v ČR, která se vyhýbá hlavnímu hudebnímu proudu a tím se stáváme neobyčejnými,“ uvedl majitel rádia Věroslav Musil.
Nové logo radia Orlicko

Radio Orlicko vysílá od roku 2016. Z počátku bylo jeho signálem pokryto Orlickoústecko. Na začátku roku 2019 přesunulo svůj vysílač z centra města Ústí nad Orlicí na vrchol Andrlova chlumu u Ústí nad Orlicí, odkud signál šíří přes celou východní část Pardubického kraje a část kraje Královéhradeckého. Snaží se konkurovat hudební nabídkou, kterou označuje jako „kompromis mezi hlavním proudem a skutečnou alternativou„.

Online toto radio můžete poslouchat už nyní na https://radioorlicko.cz