V půlce května začne v Hradci Králové peklo. Uzavře se kruhák na...

V půlce května začne v Hradci Králové peklo. Uzavře se kruhák na okruhu v Brněnské ulici – na půl roku!

46952
Sdílejte

Už ve druhé polovině května 2018 odstartuje dosud nejrozsáhlejší oprava kruhového objezdu – křižovatky na okruhu v Brněnské ulici v Hradci Králové. Na půl roku výrazně zkomplikuje dopravu hlavně pro osobní automobily. Pro ně bude průjezd touto kruhovou křižovatkou zcela zakázán a policisté pro ně připravují po Hradci Králové objízdné trasy. Kdo na tom bude lépe, zda řidiči osobních, nebo nákladních aut, kteří budou muset čekat v omezeních u opravovaných míst, zatím těžko posoudit.

Okružní křižovatku v Brněnské ulici čeká oprava asfaltového povrchu a také příjezdy z ulic Sokolská a Gočárův okruh. Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem stavby, vymění stávající podkladní vrstvy a následně položí nový asfaltový povrch.

K opravě dochází z důvodu nevyhovujícího povrchu a také pro jednodušší průjezd křižovatkou, „Zcela nově jsou v prostoru křižovatky navrženy podélné dělící prahy, kvůli zabránění nesprávné jízdy v pruzích. Prvky budou zhruba 30 milimetrů nad povrch a budou zdůrazněny osazením reflexních signálních terčů,“ říká za Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Uzavírka na půk roku!

Okružní křižovatka bude zcela neprůjezdná ve směru z centra města. Přes den bude doprava řízena kyvadlově pracovníky stavby a v noci pomocí semaforů. Pro osobní auta policisté připravili objízdné trasy přes ulice Náhon, Štefcova, Brněnská, Palachova a Zborovského.

Na objízdných trasách budou dopravní opatření k lepšímu průjezdu, například na křižovatce ulic Brožíkova a Palachova bude zřízena provizorní okružní křižovatka. A také na frekventovaných křižovatkách bude k lepšímu průjezdu přizpůsobena světelná signalizace,“ uvedla Iva Kormošová z Policie ČR.

Oprava okružní křižovatky v Brněnské ulici by měla podle informací Ředitelství silnic a dálnic skončit nejpozději v listopadu letošního roku s náklady zhruba 60 miliónů korun.
Bude to peklo!

Kdo běžně ráno, či odpoledne projíždě touto kruhovou křižovatkou, ví že to občas bylo docela náročné. Pokud nyní dojde k jejímu uzavření a budou objízdné trasy, stane se neprůjezdný skoro celý Hradec Králové, protože osobní doprava ucpe přípojné a objízdné trasy. Řidičům tak nezbývá nic jiného, než si obalit dobře nervy, vyjíždět dostatečně včas a počítat se zdržením v řádech desítek minut.