První radostné hokejové utkání v novém roce – report z utkání

První radostné hokejové utkání v novém roce – report z utkání

2047
Sdílejte

Poprvé v novém roce 2020 se představili hokejisté Mountfieldu HK doma proti Kometě Brno. Předchozí krize zdá se být zažehnána, poslední dva duely hradečtí hokejisté vyhráli a začínají se dotahovat na 7. a 6. místo. Kometě se také daří, poskočila už na páté místo a posílila nedávno o útočníky právě z Hradce – Tomáše Vincoura a Daniela Rákose, opačně putoval Jakub Lev. Zápas tedy sliboval velmi třaskavé střetnutí.

Zápas začal lépe pro Brno, když už v první minutě dostalo výhodu přesilové hry. Dostávalo se do velkých šancí, nicméně puk za Mazancem neskončil. Postupně se Hradec začínal vytvářel si nepříjemné možnosti a střely. Marek Čiliak v brance Komety se musel pořádně ohánět. Domácí dominovali, přehrávali soupeře a drželi se v pásmu, nicméně ani z vážných šancí žádný gól nevsítili. Po první části tedy bez branek.

Úvod do druhé třetiny už byl pro Mountfield veselejší. Okamžitě totiž pokračoval s aktivní hrou, Lukáš Cingel vystřelil od modré a puk zastavila až síť – 1:0. Hradec pokračoval v aktivní hře, ovšem i Kometa nezaostávala. Po jedné defenzivní chybě se rozjel sám na bránu ostrostřelec Peter Mueller, na Mazance si ale nepřišel. Hosté se rázem stali nebezpečnými, tlačili a vytvářeli si šance. Mazanec s vypětím všech sil držel jednobrankový náskok svého týmu. Oba týmy dostaly k dispozici přesilovku i hru 4 na 4 díky častým vyloučením, ale už žádný gól nepadl.
Do závěrečné periody vstoupilo Brno s viditelnou snahou o vyrovnání. Aktivitu a střely ale bezpečně kryla hradecká obrana. Hradec byl odměněn další početní výhodou, v té byl ovšem bezzubý. A tak přišel trest. Krátce po polovině třetiny se hned po vhazování dostal puk do mezikruží k Martinu Zaťovičovi, který rychlou střelou mezi betony vyrovnal – 1:1. Jenže hned následně měl Mountfield obrovskou možnost získat náskok zpět, když dostal výhodu minutu a půl trvající přesilovky 5 na 3. Tuto šanci ale domácí nevyužili, ani nebyli nijak nebezpeční. Následně si zahrálo přesilovou hru i Brno, domácí obrana ale ubránila vše a utkání šlo do prodloužení.
To skončilo velice rychle. Po půl minutě hry přišla nádherná kombinace Cingela s Chalupou, kterou zakončil Radek Smoleňák – 2:1. 
Hradec tedy přetlačil v nesmírně vyrovnaném duelu Kometu a bere 2 důležité body do tabulky. Příští týden ho čeká další velmi těžká výzva, vyrazí totiž do Stockholmu k prvnímu utkání semifinále Ligy mistrů. Zpátky do extraligy se vrátí v pátek 10.1., kdy pod Bílou věží přivítá Mladou Boleslav.