Prosíme o sdílení – Policie hledá svědky tragické nehody u Špindlerova Mlýna

Prosíme o sdílení – Policie hledá svědky tragické nehody u Špindlerova Mlýna

3404
Sdílejte

Vyšetřování tragické dopravní nehody (čtěte zde), které vedou trutnovští kriminalisté, intenzivně pokračuje. Znalecké zkoumání v oboru dopravy, jehož závěry pro nás budou velmi důležité, již bylo zadané.

Řidič sportovního vozu v tuto chvíli ještě nebyl z důvodu hospitalizace vyslechnut, 12 leté dítě již bylo z nemocnice propuštěno a svědectví kriminalistům poskytlo. Orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u 30letého řidiče byla s negativním výsledkem, nicméně čekáme ještě na výsledek odběru krve a s tím související toxikologický rozbor. Očekáváme také výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla. Předběžně vyčíslená škoda je 1 300 000 Kč.

V souvislosti s vyšetřováním kriminalisté žádají veřejnost, a to ať očité svědky nehody, případně majitele vozidlových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať na linku 158 poskytnou svá svědectví, případně operačnímu důstojníkovi předají na sebe kontakt. Vzhledem k tomu, že se dopravní policisté  souběžně zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21.9.2019 v souvislosti s jízdou sportovních vozidel zn. Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špinderova Mlýna, Vrchlabí a Benecka, přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání.

Za poskytnuté svědectví předem děkujeme.

Řidičem Škody Rapid, který v sobotu zahynul u Špindlerova Mlýna po střetu se sportovním Fordem Mustang, byl vysoký představitel české armády, generál Milan Jakubů. Podle ČTK informaci potvrdila mluvčí Vojenského zpravodajství Alžběta Riethofová. 

Milan Jakubů celý svůj profesní život zasvětil bezpečnosti naší země a našich občanů. Je tragickou ironií osudu, že jeho život skončil právě tímto způsobem, řekl ředitel Vojenského zpravodajství brigádní generál Jan Beroun.

zdroj: PČR