Přijelo panstvo …! 16. – 17.7.2016 – Hrádek u Nechanic

Přijelo panstvo …! 16. – 17.7.2016 – Hrádek u Nechanic

1421
Sdílejte

Přijelo panstvo …!  „Možná přijede císařpán, aneb vzpomínka na rok 1866“
Píše se rok 1867, rok po nešťastné prusko – rakouské válce. Hraběcí rodina, která musela před boji uprchnout, se po roce vrací na své letní sídlo, které se teprve vzpamatovává z válečných událostí. Poklidnou atmosféru přeruší zaručená zpráva o příjezdu císaře Františka Josefa I. na Hrádek. Zatímco hraběnka začne energicky organizovat přípravy a hrabě o poznání méně energicky program pro vzácnou návštěvu, ostatní členové rodiny nejsou z případné návštěvy panovníka nadšeni, protože budou muset oželet plánovaný pobyt v Krkonoších. Také služebnictvo není z celé záležitosti nadšeno, protože to znamená povinnosti navíc. A do všeobecného zmatku ještě má přijet vzdálená příbuzná – tetička Klotylda.

V sobotu 16. července i v neděli 17. července prohlídky hrádku u Nechanic za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva. V podání herců ochotnických divadel a hostů od 9.00 do 17.00 hodin uslyšíte a uvidíte historický příběh z roku 1867, rok po nešťastné Prusko – rakouské válce, kdy hraběcí rodina, která musela před boji na Hradecku uprchnout, se po roce vrací na své letní sídlo, které se teprve vzpamatovává z válečných událostí…

Hodinová věž
O tomto víkendu bude pro veřejnost opět zpřístupněna od 9.00 do 17.00 hodin hodinová věž, v případě příznivého počasí i s vyhlídkou z ochozu věže. Rezervace vstupenek je nutná.

Sobotní večerní program
Večerní divadelní představení na nádvoří zámku – od 19:30 hod. zahraje Divadelní spolek LOOCH z Lovčic slavnou satirickou komedii ruského prozaika a dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogola Revizor.

hradek-u-nechanic-16-17-7-2016