Při sobotním požáru bytu v Jičíně muselo být evakuováno 11 osob

Při sobotním požáru bytu v Jičíně muselo být evakuováno 11 osob

1485
Sdílejte

Událost byla ohlášena v sobotu 27. 10. těsně před půlnocí. Při požáru nebyl nikdo zraněn, plameny napáchaly škodu za asi 300 tisíc korun.

Požár v třípatrovém řadovém obytném domě v Barákově ulici v Jičíně byl na krajské operační a informační středisko nahlášen v sobotu 27. 10. 2018 sedm minut před půlnocí. Na místo vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Jičína.

Průzkumem jednotky zjistily, že v jednom z bytů došlo k požáru kotle. Hasiči museli z domu evakuovat celkem 11 osob. Všechny byty jednotky prošly a zkontrolovaly je pomocí detektoru. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu, lokalizace byla ohlášena osm minut po půlnoci. Protože byly v bytě dřevěné stropy, musely zasahující jednotky rozebrat část stropní konstrukce a zkontrolovat, zda se zde nenachází skrytá ohniska. Obyvatelé se mohli do svých bytů vrátit asi hodinu po půlnoci, při události nebyl nikdo zraněn.

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi jednoho milionu korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování. Vyšetřovatel hasičů si na místo události vyžádal spolupráci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč. Jednotky se vrátily zpět na své stanice kolem třetí hodiny ranní.

Martina Götzová, tisková mluvčí