Požár ve dřevozpracujícím závodu v Libčanech způsobil škodu za 10 milionů korun

Požár ve dřevozpracujícím závodu v Libčanech způsobil škodu za 10 milionů korun

1506
Sdílejte

Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností provozně-technická závada. Ve firmě hořelo v neděli 22. 7. po 21. hodině. Vyšetřovatelé hasičů se na místo vrátili v pondělí 23. 7. dopoledne, aby vyčíslili škodu a určili příčinu. Díky včasnému zásahu jednotek požární ochrany byly uchráněny hodnoty ve výši 100 milionů korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

V neděli večer byl vyhlášen poplach hned osmi jednotkám požární ochrany, a to z důvodu oznámení požáru haly dřevozpracujícího závodu v Libčanech. Z toho důvodu byl zároveň vyhlášen druhý poplachový stupeň. Požár zasáhl část haly, která má rozměry asi 20×80 metrů. Jednotkám se podařilo dostat oheň brzy pod kontrolu, jeho šíření zabránily během necelé půl hodiny od zahájení zásahu. Hasiči poté začali halu odvětrávat a hledali další možná skrytá ohniska. Museli rozebrat také střechu haly a zjistili, že vlivem sálavého tepla došlo k poškození elektroinstalace.

Všechny osoby, které se v době požáru v objektu nacházely, se stihly dostat mimo halu ještě před příjezdem jednotek na místo události. Nedošlo tedy k žádnému zranění osob.

V pondělí dopoledne se na místo požáru vrátili hasičští vyšetřovatelé příčin požárů, aby objasnili důvod, proč začalo hořet a aby také vyčíslili způsobenou škodu. Ta byla předběžně stanovena na 10 milionů korun, přičemž byla poškozena nejen střecha objektu, ale také elektroinstalace, vzduchotechnika a částečně také technologie. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 100 milionů korun. Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností provozně-technická závada.

pozar-libcany-3pozar-libcany-2pozar-libcany-1pozar-libcany