Povinnost nosit roušky na veřejných prostranství přináší i veselé momenty. Policie ČR...

Povinnost nosit roušky na veřejných prostranství přináší i veselé momenty. Policie ČR byla přivolána na kontrolu nudistů

3810
Sdílejte

V pátek 27. března 2020 byli policisté cestou linky 158 přivoláni k rybníkům v okolí Lázní Bohdaneč, kde sluníčko a relativně teplé počasí přilákalo k vodě řadu lidí včetně nudistů. Bohužel ale opalující se občané byli ve větším počtu na jednom místě a někteří neměli ani roušky. Po příjezdu policistů si všichni dali říci a vládní nařízení respektovali. Občané mohou být na místech k tomu určených bez oblečení, nicméně musejí mít zakrytá ústa a musejí dodržovat počty, ve kterých do přírody smějí jít.

Protože i dneska bylo pěkné počasí a rtuť teploměru se vyšplhala nad 16 stupňů, bohdanečští policisté jeli okolí rybníků preventivně zkontrolovat znovu. Hídky byly potěšeny, protože už zde nenašly žádkou větší skupinu lidí. V okolí rybníků policisté zkontrolovali asi 150 osob a zhruba polovině z nich opět připomněli povinnost nosit zakrytá ústa. My chápeme, že řada lidí nemá zahradu a chtějí se jít „vyvětrat“ do přírody, nicméně všem nám jde o jednu společnou věc, plně respektovat nařízení vlády, aby se přijatá opatření mohla postupně uvolňovat. Toho však nedosáhneme dříve, než všichni začnou důsledně restriktivní omezení dodržovat.
Přiloženo foto PČR.