Pouťová Pecka – 24. – 26. srpna 2018

Pouťová Pecka – 24. – 26. srpna 2018

1982
Sdílejte

Zveme Vás na Pouťovou Pecku, která je pro Vás připravena o prodlouženém posledním srpnovém víkendu od pátku 24. do neděle 26. srpna

PROGRAM

Pátek – 24.8.2018

19:30 – Country kapela Náhoda

víceméně 6 členná kapela z Pecky. Hraje trampské písně a country music. Nevyhýbáme se ani vlastní tvorbě především díky Luboši Kabelemu a částečně Pavlu Bryknarovi. Díky poměrně vysokému věku začátku muzikantské kariéry si nedělají ambice na velká pódia, jejich oblíbeným prostředím jsou menší kulturáky, hasičárny, menší festivaly, country bály, oslavy, večírky….
Prostě není náhoda, že na Pecce hraje Náhoda

21:00 – Špinavý lůzři

blues, blues-rock

22:30 – Muži z hradu Pecka

promítání dokumentu a starých peckovských fotekpromítání dokumentu a starých peckovských fotekpromítání dokumentu a starých peckovských fotek

 

Sobota – 25.8.2018

Od samého rána bude na náměstí probíhat staročeský jarmark. Na pouti samozřejmě nesmí chybět pouťové atrakce – řetízák, dřevěný kolotoč, houpačky, střelnice… Děti si svoji zručnost budou moci vyzkoušet v nejrůznějších řemeslných dílnách. Během dne pak budou k vidění divadelní představení pro děti, hudební vystoupení (dechovka, lidovky, jazz).

za deset deset 🙂

Úvodní slovo

radostné přivítání, důležité informace, představování…

10:00 LouTKA – Tři zlaté vlasy děda vševěda

… Bylo, nebylo, byl jednou jeden král, který se rád honil po lesích za zvěří. Jednou se pustil tak daleko za jelenem až zabloudil. Byl sám a brzy přišla noc a král byl rád, že našel na mýtině chalupu…

11:00  Podkrkonošská dechovka

hudební chvíle plné známých melodií a písní v podání dechové kapely z Nové Paky (vede Jindřich Traspe).

za pět dvanáct Slavnostní zahájení Pouťové Pecky

12:00 Jiří Polehňa – loutkové představení

14:00 – Quatro boys Jičín

kalorie sobotního obědu budete moct vytancovat za zvuků řízných cikánských rytmů

15:00 – Divadelní seskupení Krychličky Pán hor

Unikátní prototyp potravinového divadla, ve kterém si na zbrklého a neohrabaného Bernarda došlápne všemi mastmi mazaná bohyně Hera. Ještě že se vše odehrává v Krkonoších, a je tak nablízku pomocná ruka samotného nejvyššího – slovutného dvanáctistupňového Pána hor.

16:00 – Evergreen Dixieland Band

Pokračovatel tradic novopacké jazzové hudby. Ti dříve narození se pamatují na poválečný Alcor a na pozdější Metronom. V roce 1960 se osamostatnili mladí muzikanti, kteří se vrátili z vojenské základní služby a založili „Novopacký Dixieland“. Orchestr začal vystupovat na pravitelných nedělních „čajích“ v hotelu Centrál. Toto účinkování však bylo bohužel brzo zrušeno v duchu tehdejších idejí „Hudba ze západu není vhodná pro výchovu socialistického člověka, ale pouze pro pobavení a výstřelky chuligánů“.
Tak se přijďte povabit, chuligáni!!!

17:50 – Superkalky

taneční sousedské vystoupení

18:00 – Šarivary

koncert českofrancouzké kapely – jazz, francouzský šanson, worldmusic

20:00 – Cimbálová muzika Tvojého dědy

na cimbál tradičně i v rytmu světových hitů pop-music

Neděle – 26.8.2018

9:00

Pouťová mše

Slavnostní bohoslužbu v kostele sv. Bartoloměje v Pecce bude sloužit náš oblíbený peckovský farář Mariusz Robak.

10:30

Peckovské legendy

divadlení zpracování hradních legend v podání Reného Vitvara

11:00

Novopacké mažoretky

vystoupení mezinárodně úspěšného souboru novopackých mažoretek

11:30

Grooves Jazz band

Jazzband „The Grooves“ vznikl v srpnu 2011 z předchozího uskupení zvaného „Hohenelbe feetwarmers jazzband“, přičemž ze zakládajících členů jsou dnes v bandu tři. Kapela hraje převážně chicagský dixieland, ale příležitostně i jiné styly (obecně vzato lze říci, že hrajeme vše kromě hip-hopu a dřevákových tanců, ovšem když zkoušíme, laik věci ne zcela znalý by mohl dospět k přesvědčení, že hrajeme právě hip-hop s prvky dřevákových tanců, ale nenechte se mýlit, je to jen rafinovaná kamufláž hodná mimikrů lstivého chameleona…). Všichni stávající členové se ke hraní bezmála 100 let staré muziky dostali patrně po prodělání blíže neznámého druhu hudebního deliria. Každý z nich je však ve svém stylu hraní ovlivněn zpravidla několika důležitými faktory, jejichž skryté aspekty lze při troše štěstí během produkce u každého z členů jazzbandu „The Grooves“ pozorovat.

13:00

Ruda Hancvencl – Vozichet
V jednom lese, v jednom domku

divadelní loutkové pásmo pohádek Červená Karkulka, Smolíček Pacholíček, Budulínek a Perníková chaloupka v podání jednoho jediného herce a celé řady loutek.

14:00

Ponožky pana Semtamťuka

od začátku své existence kráčí bez zábran napříč hudebními styly a s nějakým žánrovým zařazením si hlavu ani nic jinýho nelámou. A tak na procházce s nimi můžete uslyšet jazz, folk, hospodskej šraml, ozvěny world-music, westernu, skáčka i rocku, to vše dodáno v jednom originálním balení.