Pondělní střelba v Červeném Kostelci skončila bohužel tragicky – AKTUALIZOVÁNO

Pondělní střelba v Červeném Kostelci skončila bohužel tragicky – AKTUALIZOVÁNO

2296
Sdílejte

AKTUALIZACE

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování včerejší události, která vyústila ve střelbu s tragickými následky, při které dva muži utrpěli střelná zranění neslučitelná s životem. K události došlo v 15.50 hodin v Červeném Kostelci v jednom z rodinných domů, kdy podle náhodných svědků starší muž na mladšího vystřelil ze své legálně držené krátké zbraně, poté zbraň obrátil proti sobě.

Policie zahájila úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy, podezřelým z toto činu je 55letý muž, který měl několika výstřely ze své legálně držené krátké střelné zbraně usmrtit 33letého muže.  Z prvotních šetření vyplývá, že úmyslným jednáním nebyl ohrožen nikdo z náhodných svědků ani dalších osob.

Policie nařídila dvě soudní pitvy a budou probíhat znalecká zkoumání a kriminalistické expertizy z oboru balistika a dalších. Kriminalisté na místě zajistili krátkou střelnou zbraň, která patřila staršímu z mužů, a odeslali ji k dalšímu odbornému zkoumání. Podle dosavadních zjištění zřejmě mohly být pravděpodobným motivem jeho tragického jednání osobní a majetkové vztahy mezi oběma muži. Přesné objasnění motivu a veškerých okolností případu je předmětem dalšího šetření.

NÁCHODSKO – Na linku 158 v pondělí 9. září 2019 v odpoledních hodinách před čtvrtou hodinou policisté přijali oznámení o střelbě v jednom z rodinných domů v Červeném Kostelci.

Po příjezdu na místo hlídka v domě našla dvě mužská těla bez známek života. K nahlášené události okamžitě vzlétl i záchranářský vrtulník, který bohužel odletěl s prázdnou. Podle prvotních zjištění se mohlo jednat o osobní spory mezi nalezenými muži, žádná další osoba, která by se podílela na střelbě, nebyla zjištěna.

Na místo události byla vyslána policejní výjezdová skupina k provedení nezbytných služebních úkonů a zajištění stop.  Pro objasnění všech okolností tragické události nyní probíhá policejní vyšetřování, které na místě převzali kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

zdroj: PČR