Policie žádá veřejnost o pomoc s vyšetřováním vážné dopravní nehody v Hradci...

Policie žádá veřejnost o pomoc s vyšetřováním vážné dopravní nehody v Hradci Králové

7371
Sdílejte

O vážné dopravní nehodě, při které tři policisté byli zraněni, jsme Vás informovali v tomto článku.

Případ si ve středu 26. 9. převzali policisté z Krajského ředitelství policie Králolvéhradeckého kraje, v současné době stále probíhají intenzivní procesní úkony.

Při nehodě byli zraněni tři policisté, kteří jsou v současné době v pracovní neschopnosti. Jeden z nich utrpěl vážné zranění, se kterým zůstal hospitalizován v nemocnici. 
K osobě podezřelého policisté mj. zjistili, že byl v minulosti opakovaně řešen policií za protiprávní jednání. V minulosti byl odsouzen za opakované krádeže nebo neoprávněné užívání cizí věci, v dubnu 2018 byl propuštěn z výkonu trestu, kde vykonával trest odnětí svobody za vydírání a nebezpečné vyhrožování. Rovněž má muž několik záznamů v evidenční kartě řidiče, z nichž je zřejmé, že přesto, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz, byl opakovaně přistižen a řešen za řízení vozidla. V současné době má až do srpna 2020 vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Policisté obrací na veřejnost s žádostí o spolupráci

V souvislosti s případem se policisté obrací na veřejnost s žádostí o spolupráci. Šetřením vyšlo najevo, že krátce před nehodou se v ulici Piletická u hradeckého letiště měla pohybovat dvě neznámá osobní vozidla, která předjížděla podezřelého řidiče, jedoucího v odcizeném vozidle zn. Volkswagen Passat Variant 3C. Jedním z těchto vozidel mělo být  podle zjištění menší vozidlo zn. Hyundai, pravděpodobně modré barvy. Žádáme proto oba dosud neznámé řidiče, aby se se svým svědectvím obrátili na linku 158 nebo se osobně dostavili na jakoukoliv policejní služebnu. Rovněž se obracíme na další případné svědky, kteří tudy okolo 14:30 projížděli a mohli tak poskytnout k případu jakékoliv informace, aby se rovněž neváhali obrátit na policii, za což děkujeme.

por. Mgr. Lenka Burýšková, PČR