Pohádkové království – sobota 20. května – zámek Pardubice

Pohádkové království – sobota 20. května – zámek Pardubice

2436
Sdílejte

Kdo by nechtěl do pohádky? Kde vládne dobro, radost a veselí, kde jsou pohádkové postavy skutečné a ne jen na obrazovce, kde se dá zažít parádní dobrodružství nebo třeba potkat princezna? Právě o tom bude Pohádkové království, a to v sobotu 20. května od 10 do 17 hodin na zámku v Pardubicích.

Letošní ročník Pohádkového království proběhne s několika změnami. „Chceme, aby si návštěvníci zámku v tento den připadali, jako kdyby vstoupili zámeckou branou přímo do pohádky. Kromě programu na pódiu jsme se tak zaměřili i na celkové pojetí akce, důraz klademe na přiblížení dobových řemesel. Děti si budou moct vše osahat a zkusit tak, aby se staly skutečnou součástí pohádkového dne,“ uvádí Andrea Pavlíková, pověřená řízením Kulturního centra Pardubice, které Pohádkové království pořádá.

Brány pohádkového světa se otevřou v 10 hodin. A co by to bylo za pohádkový den, kdyby v něm nebyly pohádky? Na pódiu si zaskotačí neposlušná kůzlátka, čerti nebo třeba vodníci. Nádvořím budou znít veselé pohádkové písničky. Úsměv na tváři vykouzlí i veselí chůdaři, kteří se zapojí do celého dění a jejichž vysoké postavy nikdo nepřehlédne.

Nejen s ukázkami své práce, ale i s tvořivými dílnami budou připraveni doboví výrobci. „Ať už půjde o svíčkaře, tesaře, kováře, odlévače figurek a kulí či toho, kdo razí mince – všechna řemesla si budou moct děti vlastníma rukama vyzkoušet,“ dodává Andrea Pavlíková. Do pohádky patří dravci jako symbol síly a svobody. Ti, kteří se naučili důvěřovat lidem, usednou na ruce i návštěvníkům pohádkového dne. Když se načančá královská rodina, oči budou přecházet! Panstvo dorazí na zámek v kočáře taženém koňmi kolem 14 hodiny. Kočár pak bude k dispozici všem příchozím, stejně tak jako poníci, kteří svezou děti v zámeckém parkánu.

Chceme, aby se návštěvníci Pohádkového království aktivně zapojili a pomáhali dotvářet celý program. Spoustu věcí si budou moct reálně zkusit. Chystáme také soutěže. S dětmi se zatočí svět na historickém kolotoči. Na nádvoří bude o poznání více tradičních řemesel i dobových prodejců než v předchozím roce,“ přibližuje letošní ročník Pohádkového království produkční Kulturního centra Pardubice Štěpánka Opršálová.

Den v pohádce – v sobotu 20, května 2017, v symbolické zámecké atmosféře, nabitý programem a zábavou pro děti, to vše na pozadí řemesel, lidových výrobců a tradic našich předků – takové bude Pohádkové království!

Vstupné na Pohádkové království bude 20 Kč. Každé dítě, které dorazí v jakékoliv pohádkové masce, bude mít vstup zdarma.

PS: Pokud budete na zámku v Pardubicích – skočte se také podívat, nebo si jen tak odpočinout do Tyršových sadů – více zde

A pokud máte princeznovský kostým, tak v neděli 21. května, můžete do Chlumce nad Cidlinou na Ples princů a princezen – více info zde

Mgr. Tereza Břízová, www.kcpardubice.cz
pohadkove_kralovstvi-2017pohadkove-kralostvi-zamek-pardubice-20-5-2017-1pohadkove-kralostvi-zamek-pardubice-20-5-2017