Po nárazu vozu do stromu museli hasiči jednu osobu vyprostit

Po nárazu vozu do stromu museli hasiči jednu osobu vyprostit

2304
Sdílejte

Pro vyproštěnou osobu letěl vrtulník letecké záchranné služby. Nehoda se stala na komunikaci I/35 u Všestar na Hradecku.

Hlášení o dopravní nehodě osobního automobilu na komunikaci I/35 nedaleko odbočky na Všestary přijalo krajské operační  a informační středisko v úterý 11. 12. v 09:13 hod. Osobní automobil vyjel ze silnice, narazil do stromu a zůstal zde převrácený na boku. Ve voze cestovala jedna osoba, která v něm zůstala zaklíněna. Hasičům se podařilo zraněného člověka ze zdemolovaného vozu vyprostit a předali jej do péče záchranářů. Ti ho následně transportovali do zdravotnického zařízení vrtulníkem letecké záchranné služby.
Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena. Hasiči se dále postarali o zabezpečení místa zásahu a odstranění následků nehody. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, dobrovolná jednotka z Chlumu a podniková jednotka z Čepro Cerekvice. Na místo mířila také profesionální jednotka z Hořic, která byla po cestě odvolána. Zpět na své základny se vraceli hasiči po 10. hodině. Okolnosti dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.