Pátý ročník akce Noc venku – čtvrtek 22. listopadu 2018 – Dvoře...

Pátý ročník akce Noc venku – čtvrtek 22. listopadu 2018 – Dvoře Králové nad Labem

1705
Sdílejte

Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem a městské kulturní zařízení Hankův dům pořádá ve čtvrtek 19. listopadu 5. ročník benefiční akce Noc venku na podporu osob bez domova.

Cílem je přiblížit veřejnosti zážitkovou formou problematiku bezdomovectví, ukázat tvrdou realitu života na ulici, vyvolat diskusi, vybrat trvanlivé potraviny (formou vstupného) určené pro bezdomovce a odvážlivcům umožnit zažít si noc venku  přespáním na veřejném prostranství. Na programu budou studentské filmy o bezdomovectví z místního prostředí, přednášky s diskusí o chudobě, závislostech, mýtech o bezdomovectví, dále příběhy osob žijících na ulici (nebo bezdomovectvím ohrožené), kulturní program v podání dvorské kapely Green Day Revival, nocování na náměstí Václava Hanky, společná snídaně pod širým nebem. Akci bude provázet tematická výstava fotografi í a příběhy osob bez domova.

Kde: Dvůr Králové nad Labem – Hankův dům a náměstí Václava Hanky.
Kdy: čtvrtek 22. listopadu 2018 od 17 do 7 hodin.
Vstupné: trvanlivé potraviny v minimální hodnotě 50 Kč.
Informace pro spáče: nezapomeňte si karimatku a spacák! Kartony budou zajištěny. Více na www.psdvurkralove.cz a facebook Noc venku Dvůr Králové nad Labem.