Partneři Plesu dopravy ČR přispěli 100 tisíc na pořízení nového izolátoru pro...

Partneři Plesu dopravy ČR přispěli 100 tisíc na pořízení nového izolátoru pro Litomyšlskou nemocnici

4002
Sdílejte

Díky koronavirové pandemii musel být březnový termín Plesu dopravy ČR v Litomyšli přesunut na září. Část sponzorských příspěvků se partneři plesu rozhodli ihned použít na charitativní účely. Nadačnímu fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska byl věnován příspěvek 100 tisíc korun pro pořízení nového izolátoru do Litomyšlské nemocnice. 

Náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš sdělil: „Byli jsme osloveni ve věci možného pořízení přístroje do Litomyšlské nemocnice, který dokáže urychlit testování na přítomnost koronaviru. Kvůli situaci, která v březnu přišla, jsme museli přesunout Ples dopravy ČR, a tak nás napadlo oslovit partnery a sponzory plesu s návrhem využití části sponzorských příspěvků, a vypomoci tak v dobré věci. Vše souvisí se vším, a to platí i v propojenosti dopravy a zdravotnictví. Věnovali jsme tedy Nadačnímu fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska, spravovaný městem Litomyšl, příspěvek v hodnotě 100 tisíc korun na pořízení izolátoru, který pomáhá rychle vyšetřit vzorky testovaných lidí.“

Peněžní dar od Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska činil dohromady přes půl milionu korun. Oddělení infekční diagnostiky Litomyšlské nemocnice za něj pořídilo nový přístroj, který pomůže zvýšit nejen rychlost vyšetřování vzorků, ale také bezpečnost při práci s vysoce infekčním materiálem.

„Vlna solidarity je mezi lidmi ohromně posilující a v této době všudypřítomná. Nejenže pomáhají jednotlivci, ale i společnosti, města a další. Velké díky náleží Nadačnímu fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska a všem dárcům, kteří na nákup zařízení přispěli. Litomyšlská nemocnice tak disponuje novým moderním přístrojem, který zvládne zjistit přítomnost koronaviru,“  řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

zdroj: Pardubický kraj