Odložené peněžence na baru neodolal, na policii byl krátký

Odložené peněžence na baru neodolal, na policii byl krátký

2245
Sdílejte

TRUTNOVSKO – Oznámení o ukradené peněžence v jednom z podniku ve Špindlerově Mlýně přijali policisté 7. ledna v ranních hodinách. Tehdy neznámý pachatel měl využít nepozornosti poškozené, která si nechala svou peněženku s doklady, platební kartou a penězi na barovém pultu bez dozoru. Portmonku si měl přivlastnit, odcizit z ní finanční hotovost 6 tisíc korun a následně ji odhodit na toaletě. Zde ji pak našel personál podniku a dostala se zpět k majitelce.

Policisté v těchto dnech případ objasnili na základě důkladného šetření a vyhodnocením všech důkazních prostředků. Za přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku již sdělili podezření 25letému muži. V případě odsouzení mu nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Případy, kdy poškození přijdou o své osobní věci, nejsou pro policisty ničím novým. Pokud jde o veřejná místa či zábavní podniky nejčastěji řeší krádeže peněženek, mobilních telefonů, kabelek, batohů či oblečení. Své věci je proto dobré mít pod dohledem a nedávat zlodějům příležitost.

zdroj: PČR