Od dnešního dne došlo k zúžení důležité dopravní tepny pro Hradec Králové...

Od dnešního dne došlo k zúžení důležité dopravní tepny pro Hradec Králové – nejméně do roku 2023!

4685
Sdílejte

Od dnešního dopoledne je cesta Hradce Králové, nebo přes Hradec Králové ve směru od kruhového objezdu u ČKD (Trutnov, Dvůr Králové, Jaroměř, Jičín,…) je o něco komplikovanější, než kdy dřív. Od dnešního dopoledne, tedy pátku 15. listopadu 2019, došlo na mostě u nádraží ve směru do HK ke zúžení ze dvou jízdních pruhů na pouhý jeden. Tato úprava potrvá nejméně do roku 2023!

S tímto dopravním omezením se původně počítalo již v půlce října, nakonec k němu z důvodu výběru zhotovitele a technické přípravy celé akce, dochází až k dnešnímu dni.

Ke zúžení dochází kvůli havarijnímu stavu mostu s vysokou frekvencí dopravy. ŘSD bude po „uzavírce“ stav mostu nadále monitorovat, pokud by se zhoršoval, musela by být přijata další opatření. Na most je zatím zpracována studie, ve které se však nejedná o opravu toho stávajícího, ale o vybudování mostu nového. Ten by měl mít v budoucím projektu parametry 2+2 pruhy v každém ze směrů, včetně cyklostezky i chodníků. Současný most čeká demolice.

Bohužel tak řidiči musí počítat s tvořením dlouhých kolon ve směru od kruhévého objezdu u ČKD. Někteří řidiči budou pravděpodobně hledat objízdné trasy. Obyvatelé Plácek se obávají z nárůstu dopravy přes tuto část Hradce Králové. Případně ve směru od Jaroměře cestou přes Rusek. Pro MHD nejsou nejsou zatím navržený žádné objízdné trasy linek 10 a 15. Dle vyjádření Dopravního podniku města Hradce Králové, však nebude docházet ke zpoždění.