Obrovskou tragédií mohla skončit ranní nepozornost řidiče kamionu

Obrovskou tragédií mohla skončit ranní nepozornost řidiče kamionu

3354
Sdílejte

Dnes, ve čtvrtek 26. července,  krátce po šesté hodině ranní přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou nákladních a dvou osobních vozidel, která se stala na silnici I/11 u obce Lhota pod Libčany. K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič kamionu značky Scania s návěsem jedoucí od Hradce Králové nedobrzdil a zezadu narazil do stojících vozidel, která čekala na zelenou. Na semaforu zastavil nejprve kamion, za ním stál Renault Megane, v kterém byli tři cestující, a za ním Peugeot s dvěma cestujícími. Při nehodě se zranilo 6 osob, které byly převezeny do nemocnice s vážným zraněním.
Pouze jednoho řidiče a to řidiče kamionu značky DAF mohli policisté podrobit dechové zkoušce, která byla negativní. U ostatních byl z důvodu zranění nařízen odběr krve.
Silnice byla zcela neprůjezdná. Policisté odkláněli dopravu po vedlejších komunikacích. Provoz byl po odtahu všech vozidel a uklizení silnice obnoven po cca 5,5 hodinách. Kamion, který do aut narazil, převážel 23 tun železných trubek, které se musely přeložit. Tento kamion bude podroben znaleckému zkoumání proto, zda nedošlo k technické závadě.
Škoda na vozidlech byla odhadnuta na téměř 1 milion korun.
Přesnou příčinu dopravní nehody vyšetřují hradečtí policisté.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o vážnou dopravní nehodu s větším množstvím zraněných osob, vyrazili hned na místo profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, z centrální hradecké stanice U Přívozu, z Nového Bydžova a také dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou a Nechanic.

Průzkumem místa hasiči zjistili, že se mezi dvěma nákladními vozy nachází značně poškozené dva osobní automobily, ze kterých bylo potřeba vyprostit pět zaklíněných osob. Jeden z osobních vozů zůstal na komunikaci, druhý se nacházel mimo vozovku v příkopu. Hasičům se podařilo všech pět osob dostat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení ven. Na místě bylo celkem sedm zraněných osob, všechny si převzali do péče záchranáři.

Zdroj: PČR, HZSKHK

dopravni-nehoda-libcany-9dopravni-nehoda-libcany-8dopravni-nehoda-libcany-7dopravni-nehoda-libcany-6dopravni-nehoda-libcany-5dopravni-nehoda-libcany-4dopravni-nehoda-libcany-3dopravni-nehoda-libcany-2dopravni-nehoda-libcany