Náchodská stavebka se dočká rekonstrukce

Náchodská stavebka se dočká rekonstrukce

3205
Sdílejte
Krajský úřad v Hradci Králové

Radní Královéhradeckého kraje schválili výsledek veřejné zakázky a vybrali dodavatele na rekonstrukci střední průmyslové školy stavební v Náchodě. Dodavatelem zakázky s nabídkovou cenou 20,5 milionu korun je firma CE-ING se sídlem v Horních Rybnících. Rekonstrukce náchodské školy začne letos v květnu s plánovaným termínem dokončení v listopadu 2020.

„Nabídka firmy CE-ING splnila všechny podmínky výběrového řízení a na základě zadávací dokumentace, která nastavila pro hodnocení kritérium nejnižší cenové nabídky, jsme se v komisi jednomyslně na vybrání tohoto dodavatele shodli. Těší mě, že se náchodská škola dočká rekonstrukce, kterou nutně potřebuje,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za krajské školství.

Stavební úpravy se týkají hlavní budovy Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie architekta Jana Letzela v Náchodě. „Kompletně provedeme novou elektroinstalaci a montáž rozvodů vody a kanalizace, v místnostech s novými dispozicemi částečně rozvedeme ústřední topení. Stavební úpravy se týkají i všech stávajících sociálních zařízení, ve kterých dojde i na drobné úpravy podle požadavků na praktičnost. Také do školy pořídíme nový výtah,“ shrnuje záměry rekonstrukce radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic.

Královéhradecký kraj zveřejnil výběrové řízení v březnu 2020 s nejvýše přípustnou hodnotou veřejné zakázky 26 647 268 korun bez DPH. V rámci zjednodušeného podlimitního řízení kraj obdržel tři nabídky.

Náchodskou Střední průmyslovou školu stavební a Obchodní akademii navštěvuje v letošním školním roce 360 žáků. Škola uchazečům o studium nabízí tyto obory: informační technologie, klempíř, stavební provoz, stavebnictví, tesař, montér suchých staveb, zedník, pokrývač, malíř a lakýrník, obchodní akademii, technické lyceum.

zdroj: KHK