Muzeum v Ústí nad Orlicí zahájilo nové výstavy – na co se...

Muzeum v Ústí nad Orlicí zahájilo nové výstavy – na co se můžete zajít podívat?

2457
Sdílejte

Ve čtvrtek 8. února byly v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí zahájeny zbrusu nové výstavy. První z nich je věnovaná propracovaným papírovým modelům různé techniky a vozidel od zkušeného modeláře Petra Páva a několika jeho kolegů. Především malí návštěvníci pak mají možnost si na výstavě vystříhat a slepit vlastní model.

Druhá nově zpřístupněná výstava, ze sbírek muzea, představuje výtvarně ztvárněnou madonu z Ústí nad Orlicí od řady místních známých i neznámých autorů v některých případech na pozadí dobového Ústí nad Orlicí.

Poslední z nových výstav představuje osobnost fotografa Jiřího Tomana a zapůjčila Východočeská galerie v Pardubicích, která v roce 1993 získala téměř 10.000 jeho fotografií a negativů. Jiří Toman byl jedním z mála regionálních umělců, který výrazně přesáhl hranice svého kraje. Jeho práce charakterizuje smysl pro výtvarný humor, hru a experiment.

Tomanovy snímky, lokalizované hlavně prostředím Pardubic, působí jako žitá poezie a jejich hodnota spočívá nejen v umělecké rovině, ale zároveň má velkou váhu dokumentární a historickou. Výstava představuje práce nejen z období 50. a 60 let.

Podrobné informace o pořádaných výstavách a akcích v muzeu naleznete zde https://www.muzeum-uo.cz/

vystava-usti-nad-orlici-5vystava-usti-nad-orlici-4vystava-usti-nad-orlici-3vystava-usti-nad-orlici-2vystava-usti-nad-orlici-1vystava-usti-nad-orlici