Muž si nahrával ubytované hosty skrytou kamerou v jednom ubytovacím zařízení na Trutnovsku

Muž si nahrával ubytované hosty skrytou kamerou v jednom ubytovacím zařízení na Trutnovsku

2838
Sdílejte

Již od 1. února 2019 se trutnovští kriminalisté zabývají vyšetřováním případu skrytě umístěné kamery v jednom ubytovacím zařízení na Trutnovsku, která měla tajně zachycovat hosty v penzionu V Ráji v Dolní Kalné.

V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 58letému muži a obvinil ho ze spáchání přečinu poškození cizích práv. Muži klademe za vinu, že v období od srpna roku 2018 do února roku 2019 nahrával skrytě nainstalovanou kamerou ubytované hosty při převlékání a provádění osobní hygieny s úmyslem si pořídit intimní záběry. Kameru měl v uvedeném období přemísťovat v jednotlivých pokojích a následně ji umístit i do společné koupelny. Svým jednáním tak měl obviněný způsobit celkem osmadvaceti poškozeným vážnou újmu na jejich právech, spočívající zejména v porušení práva na soukromí a na pořizování audio či video záběrů pouze se souhlasem nahrávaných osob, na což pamatuje i občanský zákoník.

Při prováděném šetření kriminalisté v ubytovacím zařízení zajistili jako důkazní prostředky dva počítače, nahrávací zařízení s SD kartou a flash disk. Výpočetní techniku následně zaslali ke zkoumání na specializované pracoviště. Provedenou analýzou bylo v paměti jednotlivých zařízení zjištěno v konečném součtu několik desítek souborů s videozáznamy a fotografiemi ubytovaných osob. Zároveň se nepotvrdilo prvotní podezření, že na záznamech jsou zachyceny i osoby mladší osmnácti let, a proto je muž stíhán pouze za spáchání přečinu poškození cizích práv.

V případě uznání viny a odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

zdroj: PČR