Mnoho zaměstnanců kraje jezdí „Do práce na kole“

Mnoho zaměstnanců kraje jezdí „Do práce na kole“

3921
Sdílejte

Ani koronavirus nezastavil oblibu cyklistiky nejen jako rekreační a sportovní disciplíny v našem kraji, ale také jako relevantního prostředku dopravy do práce. Inspirací byla pro mnohé i každoroční celostátní akce Do práce na kole. Mezi zaměstnanci Pardubického kraje se do ní na opětovnou výzvu radních Romana Línka a René Živného zapojila téměř padesátka lidí v patnácti týmech.

„Historicky na náš úřad jezdí hodně zaměstnanců na kole, proto na to máme uzpůsobené i kolárny a sprchy. V květnu navíc mohou jednotlivé týmy soutěžit za naši organizaci i za celé město v pravidelnosti nebo výkonnosti a vzájemně se hecovat. Stejně jako vloni se po vyhodnocení s účastníky sejdeme a ty nejlepší týmy a jednotlivce oceníme,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek, který je s aktovkou na řídítkách kola k spatření v ulicích Pardubic velmi často.

Sportovní kolo je součástí životního stylu radního pro cestovní ruch a sport René Živného, který byl reprezentantem i reprezentačním trenérem v bikrosu: „Jsem rád, že když propagujeme cyklistiku, cyklotrasy a cyklostezky na různých místech Pardubického kraje, je kolo součástí života i mnoha zaměstnanců na kraji. Ne všichni se účastní této oficiální akce, pokud jsou z větší dálky, jezdí na kole třeba jen po svém okolí, ale to je také dobře. Kdo pravidelně sportuje, snadněji odolá nemocem včetně toho obávaného koronaviru.“

Pár dní před závěrem květnové výzvy má krajský tým s názvem 50+ pravidelnost dopravy na kole od začátku měsíce 97 procent a právník David Venzara už najel 664 kilometrů a naběhal 244 kilometrů pro dobrou věc.

zdroj: Pardubický kraj