Mistrovství Evropy žen v basketbalu – 16.-25.6.2017 – Hradec Králové

Mistrovství Evropy žen v basketbalu – 16.-25.6.2017 – Hradec Králové

1570
Sdílejte

Česká ženská basketbalové reprezentace zahájila přípravu na blížící se Mistrovství Evropy žen v basketbalu, které se koná ve dnech 16. – 25. června v Praze a  Hradci Králové.

Patnáctka hráček v čele se známými oporami Kateřinou Elhotovou, Ilonou Burgrovou a Petrou Kulichovou strávila první týden přípravy v Lázních Bělohrad takzvanou rekondicí po náročné sezoně. Na druhý týden se pak přesunula do Trutnova, kde už je čeká tvrdší kondiční příprava.

První týden tam byl hlavně od toho, abychom se daly fyzicky a psychicky dohromady po náročné sezoně. Vždycky se na sebe těšíme, že se uvidíme a popovídáme si o novinkách. Jsme výborná parta. Až v Trutnově začne ta pravá dřina,“ řekla Kateřina Elhotová ještě v Lázních Bělohrad, která se vrátila před pár měsíci k basketbalu po mateřské dovolené a v reprezentaci se sejde i se svou sestrou Karolínou.

Největší hvězda týmu však zatím chybí. Naturalizovaná Američanka Kia Vaughn, která si vyřídila český pas teprve před pár měsíci, v současnosti hraje v zámoří WNBA za New York a k týmu se připojí až těsně před turnajem.

Patnáctka hráček se před začátkem EuroBasketu sníží na dvanáctku, ale do té doby ještě reprezentace odehraje přípravný turnaj v Karlových Varech a přípravu uzavře 8. června v Hradci Králové. Tam 16. června odstartuje šampionát proti Ukrajině.

Vstupenky na FIBA EuroBasket Women jsou nyní v prodeji! Klikněte zde a získejte tu svou!

Více informací naleznete na www.fiba.com/cs/eurobasketwomen/2017.

mistrovstvi-basketball-hradec-kralovelogo-mistrovstvi-basketbal