Městská policie Hradec Králové dostala elektromobil BMW i3

Městská policie Hradec Králové dostala elektromobil BMW i3

3570
Sdílejte

Městská policie Hradec Králové se stala jedním ze sedmi měst v České republice, které zapojí dočasně zcela zdarma do své vozové flotily vypůjčený zkušební vůz.

Městská policie Hradec Králové nasadí vůz BMW typu BMW i3 BEV 94Ah do provozu zítra, 4. května 2017. Totožný vůz měli, mají či budou mít ve stejném režimu možnost testovat už městské policie i v sousedních Pardubicích. Podle slov BMW, které vozy zapůjčilo, má tato nabídka za cíl ukázat možnosti reálného nasazení ekologických a čistě elektrických vozidel při plnění služebních povinností zejména v městských aglomeracích.

„Nabídka je komplexní, takže její součástí je například kabel pro dobíjení z rychlonabíjecích stanic, ale také karta Charge Now s bezplatným tarifem. Zapůjčení do ostrého provozu je pro městskou policii zcela zdarma,“ doplňuje ředitel městské policie Miroslav Hloušek a dodává, že z pohledu městské policie bude mimo jiné zajímavé monitorovat v rámci případného přechodu na částečnou elektromobilitu výkonu služby provozní náklady a provoz elektrovozidel z organizačního hlediska.

Zapůjčený vůz poháněný elektřinou bude užíván a testován, a to s nulovými náklady pro městskou policii či město. Vozový park auto opustí buď po ujetí šesti tisíc kilometrů, nebo po půl roce služby, podle toho, co nastane dřív. Podobný vůz dostali také městští policisté z Pardubic – více zde

elektromobil-hradec-kralove-mestska-policie-bmw-i3-1elektromobil-hradec-kralove-mestska-policie-bmw-i3mestska-policie-hradec-kralove-elektro-bmw