Město má roušek dost, nedostatkové jsou rukavice

Město má roušek dost, nedostatkové jsou rukavice

2657
Sdílejte

Městu se podařilo zajistit dostatek ochranných roušek, které objednalo od českých dodavatelů, dostalo jako dar od Elektráren Opatovice nebo od hradeckých dobrovolníků. S pořízeným množstvím ochranných a dezinfekčních pomůcek město a městské organizace vystačí do konce dubna. Další velké množství roušek, dezinfekcí a dalších prostředků je objednáno. Nedostatkovým produktem jsou v těchto dnech ochranné jednorázové rukavice, které potřebují zejména zaměstnanci městské policie a pracovníci v sociální oblasti. Město zatím do ochranných pomůcek investovalo necelý milion korun, za zhruba 600 tisíc jsou ještě objednané další prostředky, s jejichž dodávkou se počítá v následujících dnech až týdnech.

„Čísla vyléčených pacientů z nákazy koronavirem pozitivně stoupají, vyhráno ale ještě nemáme. Nyní je skutečně velmi důležité maximálně využívat ochranné pomůcky, respektovat veškerá opatření a být ohleduplný vůči ostatním,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Město nadále pokračuje v doplňování zásob. „Podařilo se nám zajistit dostatek ochranných pomůcek, nyní máme 25,5 tisíc jednorázových a necelých 1400 látkových roušek, které neustále distribuujeme do pečovatelských služeb a dalších sociálních oblastí, městské policii, zaměstnancům městských společností jako jsou dopravní podnik, technické služby, správa nemovitostí a další. Roušky jsou vydávány také obcím v našem správním obvodu obce s rozšířenou působností,“ komentuje primátor s tím, že spolu s rouškami probíhá do stejných odvětví také distribuce dezinfekčních prostředků. Město také investovalo přibližně 300 tisíc korun na nákup látek a nití na šití roušek nebo respirátorů pro zajištění bezpečnosti městské policie.
Nedostatkem na trhu jsou nyní jednorázové rukavice, které nejvíce využívá městská policie a pracovníci ze sociální oblasti. „Zásoby máme do konce dubna, ale na rozdíl od jiných ochranných pomůcek je v těchto dnech velmi složité sehnat vinylové rukavice. Bohužel, některé nabídky ochranných prostředků jsou navíc nekompetentní nebo neskutečně předražené,“ doplňuje primátor.
Město mimo jiné pracuje na výrobě ochranných štítů. Jejich výroba a kompletace probíhají v Základní škole J. Gočára a na magistrátu města. Na šesti poloprofesionálních tiskárnách již bylo vyrobeno necelých 400 štítů. Využívají je zejména terénní sociální služby, které jsou v přímém kontaktu s občany. Výroba štítů pokračuje i nadále, a to s ohledem na chystané otevírání škol a školek.

zdroj: Statutární město Hradec Králové