Majitel autokaravanu málem uhořel. Od rádia na kamnech vzplanul „obyťnák“

Majitel autokaravanu málem uhořel. Od rádia na kamnech vzplanul „obyťnák“

1924
Sdílejte

Je krátce po půlnoci, pondělí 20. března 2017 a v obci Krouna na Chrudimsku začala hořet obytná skříňová Avia. Požár způsobila nepozornost jejího majitele, který byl po vlivem alkoholu. V autě nocoval a nechybělo mnoho, aby v autě uhořel.

pozar-obytneho-vozu-avia-20-3-2017-2 pozar-obytneho-vozu-avia-20-3-2017-1 pozar-obytneho-vozu-avia-20-3-2017Požár avie zavinila zřejmě nedbalost majitele, který si na kamna odložil rádio.

Zatopil si v kamnech na tuhá paliva a následně si na horní plát kamen odložil pravděpodobně nějaké rádio. Usnul, rádio začalo hořet a požár se začal šířit po skříni vozidla. Probudil se v době, kdy mu začala hořet elektrocentrála vedle kamen. Z vozidla utekl, a přitom utrpěl popáleniny na rukou, zátylku a nadýchal se jedovatých zplodin hoření,“ popsala událost mluvčí Hasičského záchranného sboru Vendula Horáková.

Popáleného muže ošetřila zdravotnická záchranná služba nejprve na místě, pak ho odvezla do nemocnice. Když hasiči dorazili, bylo vozidlo již celé v plamenech. Zásah komplikovala přítomnost tří tlakových lahví. Dvoukilogramová tlaková lahev se požárem roztrhla, další dvě desetikilogramové lahve se hasičlm podařilo vynést a ochladit v nedalekém rybníku.

Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností nedbalost. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun,“ dodala k události Vendula Horáková.