Letní kino Širák bude mít lepší osvětlení a novou elektroinstalaci

Letní kino Širák bude mít lepší osvětlení a novou elektroinstalaci

2370
Sdílejte

Správa nemovitostí Hradec Králové zajišťuje rekonstrukci elektroinstalace v letním kině Širák, která souvisí se změnou koncepce osvětlení celého areálu podle bezpečnostních, hygienických a světelných požadavků.

Podle projektové dokumentace a na základě technických podmínek zakázky bude celá stávající elektroinstalace demontována. Projekt řeší elektroinstalaci pro připojení a ovládání svítidel. Koncepce hlavního osvětlení vychází z celkového řešení a je vytvořena tak, aby vyhověla všem hygienickým a světelným požadavkům s ohledem na dosažení co nejlepší zrakové pohody hlavně ve večerních hodinách. Pro hlavní osvětlení venkovních prostor budou v areálu umístěny osvětlovací stožáry, pro osvětlení hlediště jsou umístěny čtyři sklopné vetknuté stožáry o výšce 10 m umístěné na stávající polohy. Přídavné osvětlení vhodně doplňuje osvětlení nouzové a v případě výpadku elektrické energie automaticky zajistí osvětlení areálu po dobu 3 hodin.

Datový rozvod bude proveden v prostorách rozvodny a bude veden do objektu promítárny, kanceláře a do pokladny. V aerálu bude instalována i wifi. Navíc bude natažen nový audio rozvod mezi promítací kabinou a jevištěm. Celý objekt je vybaven bleskosvodem a uzemněním dle norem ČSN.

Realizaci zakázky zajišťuje Správa nemovitostí Hradec Králové pro Hradeckou kulturní a vzdělávací společnost, která letní kino provozuje. Veškeré práce a předání díla v celkové hodnotě 2 mil. Kč mají být hotové do konce května.

zdroj: SNHK