Po letech půstu vznikají v Hradci Králové nové zastávky MHD, kde přesně?

Po letech půstu vznikají v Hradci Králové nové zastávky MHD, kde přesně?

6092
Sdílejte

Po letech půstu, kdy se MHD v Hradci Králové neměla příliš kam rozrůstat vznikají nyní nové zastávky. Tu první naleznete na sídlišti Plachta, kam již letos začnou zajíždět nové parciální trolejbusy, které aktuálně Dopravní podnik města Hradce Králové nakupuje. Aktuálně zde vznikla úplně první provizorní zastávka. Na bývalých parkovacích stáních je zakreslena bílými pruhy a nápisem BUS. Další zastávka je vyznačena také u firmy Petrof (její název bude Na Brně) za odbočkou z Brněnské třídy.

Jak bude probíhat obsluha těchto zastávek?

Trolejbus přijede, projede oba kruhové objezdy na Plachtě a skončí na zastávce, kde bude nástup i výstup. Jaké linka ponese číslo nebylo ještě oficiálně rozhodnuto, ovšem pracovní číslo nese označení linka číslo 21.

Tyto zastávky jsou zatím provizorní, aby mohlo dojít k testování budoucí nové linky MHD. Co nevidět ale přibudou stálé zastávky s přístřešky a také přibude ještě jedna, která ponese název Technické služby. Ta bude v sousedství těch současných.

Aby nebylo nutné vést trolejové vedení na Plachtu, pořizuje Dopravní podnik nové parciální – bateriové trolejbusy, které zdejší trasu budou schopny ujet i bez použití takzvaných tykadel a pojede trasu na baterie. Podobně se jezdí nyní linka číslo 1 do Kluk.

Další zastávky budou u OBI

Dopravní podnik spolu s městem zahájil také výstavbu nových zastávek MHD u Labského mostu – u OBI, které mají sloužit obyvatelům v okolí Smetanova nábřeží i dalším cestujícím směřujícím do zóny Aldis, OBI apod. Pokud půjde vše podle plánu, začne v jejich sousedství za pár měsíců růst připravovaná lávka přes Labe a také regionální centrála banky ČSOB.Podle projektu bude zastávka umístěna v obou směrech. Na straně ve směru k Labskému mostu se počítá s jejím umístěním hned za připojovacím pruhem od obchodní zóny u OBI naproti bývalé telekomunikační ústředně. Zde by měl být vybudován také přístřešek pro cestující a nové přístupové chodníky. Na protější straně ve směru k Šimkovým sadům bude umístěna u krajnice. Chodník již podél vznikající zastávky vede. Díky možnosti podejít most budou zastávky dobře přístupné z obou směrů.

Která linka bude obsluhovat tyto zastávku zatím není známo. V minulosti se uvažovalo o lince číslo 5. Dopravní podnik nyní zvažuje možnosti v úpravách linkového vedení v této oblasti.

Všechny nové zastávky by měl Dopravní podnik obsluhovat na podzim letošního roku