Krkonošské gymnázium vybaví učebny nejmodernější technikou

Krkonošské gymnázium vybaví učebny nejmodernější technikou

2719
Sdílejte

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola zmodernizuje učebny ve Vrchlabí, které se zaměří na e-learningovou a digitální výuku. Vybaveny budou novou technikou za 2 miliony korun. Škole se podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Jsem velice ráda, že škola uspěla v získání této dotace, jelikož vím, že je to administrativně náročné. Učebny vybavíme padesáti notebooky, ručním 3D skenerem, počítačem, digitální zrcadlovkou, objektivy a dalšími síťovými potřebami. Pro nás je tato modernizace důležitá, jelikož potřebujeme zvýšit zájem o polytechnické a přírodovědné vzdělávání. Tímto krokem zároveň pokračujeme v rozšiřování digitálního vzdělávání,“ řekla náměstkyně pro oblast školství Martina Berdychová.

Pořízené vybavení využije až 50 žáků najednou, ročně se předpokládá využití až 180 žáky. Škola postupně zavádí e-learning do vyučování prostřednictvím systému pro řízení výuky LMS Moodle. Žáci mohou využít systém i doma v rámci individuálního vzdělávacího plánu.

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola nabízí celkem tři obory – gymnázium, sociální činnost a ošetřovatel. Ve škole v tomto školním roce studuje 539 žáků.

zdroj: KHK