Kriminalisté objasnili loupež z konce loňského roku v Trutnově

Kriminalisté objasnili loupež z konce loňského roku v Trutnově

2733
Sdílejte
Ilustrační foto - vůz Policie ČR

V těchto dnech policejní komisař obvinil 33letého muže ze spáchání zločinu loupež a dále z přečinů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, krádež, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Trutnovští kriminalisté se již od poloviny prosince loňského roku zabývají vyšetřováním loupežného přepadení, ke kterému mělo dojít na parkovišti u jednoho nákupního centra v Trutnově krátce po půlnoci. Důkladné šetření je dovedlo na stopu 33letého cizince a tomu nyní kladou za vinu, že v uvedené době měl za užití násilí odcizit poškozenému jeho mobilní telefon a peněženku s doklady a platební kartou, když samotnému činu předcházelo náhodné oslovení s žádostí o půjčení telefonu. Na místo obviněný navíc přijel osobním automobilem, ačkoliv není držitelem řidičského oprávnění. Kromě loupeže se ještě měl vloupat do sklepa jednoho bytového domu také v Trutnově a odtud odcizit jízdní kolo a drogistické zboží. Poškození si pak celkovou škodu vyčíslili na téměř 18 tisíc korun.

<script async src=“//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js“></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: „ca-pub-8607835987585415″,
enable_page_level_ads: true
});
</script>

<script async src=“//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js“></script>
<!– vychodo-responziv –>
<ins class=“adsbygoogle“
style=“display:block“
data-ad-client=“ca-pub-8607835987585415″
data-ad-slot=“1137737389″
data-ad-format=“auto“></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Kriminalistům se muže podařilo zadržet koncem minulého týdne a to ve spolupráci s kolegy z Celní správy. Jejich hlídka na něho totiž narazila při své kontrolní činnosti v zaparkovaném osobním vozidle nedaleko hraničního přechodu v Královci. Při provedené kontrole pak vyšlo najevo, že muž je v České republice nezákonně, neboť byl na konci ledna tohoto roku pravomocně odsouzen k trestu vyhoštění (do roku 2021), který mu uložil samosoudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou za předchozí trestnou činnost spáchanou na území našeho státu. Přivolaní policisté muže po zadržení eskortovali k výslechu a po provedení potřebných úkonů skončil v policejní cele. Následně v pátek 22. března rozhodl soudce Okresního soudu v Trutnově o jeho vzetí do vazby. V případě uznání viny a odsouzení mu nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Trutnovští kriminalisté se případem nadále zabývají a prověřují i verzi, že se muž popsané trestné činnosti nedopustil sám.

nprap. Lukáš Vincenc, PČR