Královéhradecký kraj rozdělil ochranné pomůcky pohřebním službám

Královéhradecký kraj rozdělil ochranné pomůcky pohřebním službám

3004
Sdílejte

V souvislosti s aktuální situací kolem pandemie koronaviru zmapoval Královéhradecký kraj aktuální potřeby v oblasti pohřebnictví a pohřebních služeb a jejich nutného vybavení ochrannými pomůckami. Na základě získaných požadavků kraj během tohoto týdne rozdělil poskytovatelům pohřebních služeb 5700 kusů osobních ochranných pomůcek.

„Nejen zdravotníci, pracovníci v sociálních službách či prodavačky a prodavači v obchodech jsou při své činnosti v každodenním kontaktu s lidmi, kteří mohou být nakažení novým typem koronaviru. Ve spolupráci s krajským krizovým štábem a oddělením regionálního rozvoje se podařilo zajistit část ochranných pomůcek pro pracovníky v pohřebnictví a pohřebních službách. Mezi 38 poskytovatelů pohřebních služeb v regionu se prozatím rozdělilo 380 ochranných obleků, 760 respirátorů, 760 ochranných brýlí a 3 800 rukavic,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Kromě distribuce ochranných pomůcek pracovníkům v pohřebnictví a pohřebních služeb také hejtman vydal nařízení, ve kterém budou záchranáři nebo koroner informovat určenou pohřební službu o tom, že vyjíždí k zemřelému, u kterého nebo jeho blízkých došlo k potvrzení onemocnění COVID-19 či nařízení karantény. Tuto informaci rovněž zaznamenají do zprávy o zemřelém, kterou uzavřou do obálky a ponechají na místě úmrtí. Určená pohřební služba následně označí vak s tělem zemřelého štítkem s upozorněním na onemocnění nebo nařízenou karanténu. Dále pak postupuje podle přesného manuálu.

zdroj: KHK