Krajský úřad Královéhradeckého kraje a Zdravotnický holding obsadila POLICIE

Krajský úřad Královéhradeckého kraje a Zdravotnický holding obsadila POLICIE

2419
Sdílejte

Na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje v centru Hradce Králové od dnešního čtvrtečního dopoledne zasahuje policie – Národní centrála proti organizovanému zločinu . Potvrdila to jak mluvčí hejtmanství Martina Götzová. tak i mluvčí hradecké krajské policie Hana Klečalová. Zatím bez bližších podrobností,  pouze uvedla, že zásah nedělá žádná ze složek hradecké krajské policie. V úřadu je nejméně deset policistů a zaměřili se nejspíš na odbor zdravotnictví a investic. Bližší informace k policejnímu zásahu neměla. Pravděpodobně se ale zásah týká nejan úředníků, ale i některých místních politiků.

Policie vedle hradeckého hejtmanství zasahuje i v sídle Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje na Pospíšilově třídě, potvrdil šéf holdingu.

Česká televize uvedla, že se v souvislosti s výběrovým řízením kvůli nemocnici v Náchodě zajímají o e-maily několika úředníků, hlavně vedoucích odborů zdravotnictví a investic, se čtyřmi vrcholnými politiky kraje – hejtmanem Lubomírem Francem a radními Josefem Dvořákem, Josefem Táborským a Janou Třešňákovou (všichni ČSSD).

Když jsem šel v devět hodin na jednání sociálního výboru, po chodbách stáli lidé v civilu označeni páskami policie. Moje trasa do zasedací místnosti byla poměrně krátká, tak jsem zahlédl asi tři, ale kolegové z výboru říkali, že jich viděli podstatně více. Neviděl jsem, že by cokoli odnášeli,“ uvedl krajský zastupitel Vladimír Derner (KDU-ČSL) pro idnes.cz.

Policisté jsou v budově zhruba od osmi hodin ráno. Kromě sídla hejtmanství zasahují také v objektu Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, pod který spadají všechny krajské nemocnice. Právě zítra se mají otevírat obálky s nabídkami do výběrového řízení na stamilionovou přestavbu Oblastní nemocnice Náchod (více čtěte zde). Nikdo však nechce oficiálně potvrdit, zda policie zasahuje právě kvůli tendru.
Vůbec nevím, ani nejsem v úřadě. Nechali jsme tam věci tak jak byly a člen představenstva nás poslal domů. Zůstali tam jen policisté, člen představenstva holdingu a myslím že i paní místopředsedkyně,“ řekla mluvčí holdingu Veronika Svobodová.

PŘIPRAVUJEME VÍCE PODROBNOSTÍ