Kouzelnické hrátky – netradiční noční prohlídky – 2. – 3. srpna 2019...

Kouzelnické hrátky – netradiční noční prohlídky – 2. – 3. srpna 2019 – zámek Hrádek u Nechanic

1245
Sdílejte

Noční prohlídky na zámku Hrádek u Nechanic! Rezervace vstupenek nutná!

Každá země má svou školu čar a kouzel. Anglie má značně nebezpečné Bradavice, Francie je známá svou čarodějnickou školou pouze pro dívky Krásnohůlky a výhradně chlapecká je škola Kruval, která se nachází ve Skandinávii. V Čechách vždy byly čarodějnické školy dvě. Jedna v Praze, ale ta byla vzhledem k častým přestupkům vůči školnímu řádu zavřena. (Tak například tam nechávali studenty 300 let po škole, žáci svévolně opouštěli školu a několikrát byl zcizen i Lexikon kouzel.) Zbylo tedy pouze čarodějnické učiliště na malém loveckém zámečku u Nechanic.

Přes den se Hrádek jeví jako malý státní zámek s několika prohlídkovými okruhy a průměrnou návštěvností. Přes noc se ale pokoje mění v učebny, kabinety a společenské prostory kouzelnického učiliště Nechanice. Jako každá jiná škola, i čarodějnická škola Nechanice se potýká s nízkým zájem studentů i nedostatečným přídělem finančních příspěvků od Ministerstva Kouzel. Proto se rozhodla uspořádat Noc otevřených dveří pro mudly, nečary nebo jak se v Čechách říká: Muflony.

Přijměte pozvání na netradiční prohlídku kouzelnického hradu… No hradu, spíše hrádku. Budeme se na vás těšit. P.S.: Neříkejte, prosím, památkářům, že se zámek přes noc mění na kouzelnickou školu. Zatím si myslí, že tam jenom straší. Tak to tak nechme.